Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 15:50   #16
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Nie jestem dobra w analizowaniu składu kosmetyków. Obawiam się, że te drogeryjne odżywki typu Garnier mogą obciążyć włosy. Zreszta, czy to dobre połączenie - sylikonowa odżywka pełna chemicznych specyfików + lekki szampon na bazie ziół ? może powinnam zmienić szampon na ten, w skład którego wchodzą SLSy ?
Podane przeze mnie odżywki są polecane w wątku o pielęgnacji włosów i silikonów nie mają, albo mają bardzo lekkie (nie wszystko co drogeryjne musi od razu być złe, to błąd popełniany przez większość początkujących włosomaniaczek). Obciążyć Cię może wszystko, kwestia użytych ilości, wszystkich użytych kosmetyków w danej chwili, no i tego czy coś Ci służy czy nie. Trzeba szukać i sprawdzać na sobie. Szampon możesz używać spokojnie w połączeniu z tym co napisałam. Zmieniać całkiem nie musisz, ale szampon z SLS jest jak najbardziej polecany raz na jakiś czas, aby włosy oczyścić. Zresztą SLS wcale nie są takie złe, kwestia obserwacji swoich włosów, czy służą, czy nie. A to że jakieś odżywki są chemiczne to co z tego? Ekstrakty ziołowe wcale nie są bezpieczniejsze - mają ogromny potencjał wysuszający i wywołujący alergię. Kwestia połączenia odpowiedniego kilku różnych produktów. Standardowa pielęgnacja na wątku o pielęgnacji to: olejowanie i/lub kremowanie, mycie, odżywka lub maska, wcierka i odżywka bez spłukiwania, serum na końcówki (dotyczy zwłaszcza osób z dłuższymi włosami), stylizatory.
Polecam lekturę wątku o pielęgnacji włosów, blogi Kascysko i Anwen.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2013-07-07 o 15:52
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując