Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-12, 10:22   #578
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
To chyba właściwy wątek.
Zostały mi dwa żele chłodząco łagodzące. Jeden zużywam jako zwykły balsam, ale jest taki wydajny, że mam go już dość To Eveline i Ziaja. Zastanawiam się, czy mogę je stosować na twarz, lub włosy?
Skład: Aqua/Water. Panthenol, Mineral Oil, Glycine Soya Oil, Water / Butylene Glycol / Laminaria Hyperborea Extract, Glycerin, Propylene Glycol, Hyaluronic Acid, Betaine, Octyldodecanol, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Water / Propylene Glycol, Glycerin / Hydrolyzed Caesalpina Spinosa Gum / Caesalpina Spinosa Gum, Dicaprylyl Carbonate, Acrylates / C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Water / Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Allantoin, Glucose, Urea, Menthyl Lactate / PPG-26-Buteth-26 / PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Isobutylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Lilial, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal
Swoją drogą, dlaczego "aqua" jest zwykle tłumaczona na "water"? Naprawdę można się nie domyślić?
Drugi skład:

Jak jest z ultramaryną i jej użyciem w produktach do ust? Jakiego pochodzenia jest Lake Blue 2?

Czy żel hialuronowy mogę stosować samodzielnie? Nie "ucieknie" mi ze skóry?
Zaznaczyłam Ci najbardziej szkodliwe składniki. Drugi skład też jest słaby niestety.... Ziaja, choć wygląda na fajną i przyjazną firmę, ma bardzo kiepskie składy. Pisałam już o tym niejednokrotnie. Udają ekologię, a wkładają do kremów straszny syf. Nawet przez pewien czas robili konsumentów w balona zamieszczając jeden składnik w produkcie z certyfikatem ecocert i ten certyfikat był tak wyeksponowany na opakowaniu, że miało się wrażenie, że cały produkt jest ekologiczny. Ktoś musiał zwrócić na to uwagę, bo widzę, że te opakowania już zniknęły z rynku.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując