Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-07, 23:52   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Witam,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad pewną kwestią dotyczącą demakijażu twarzy. Chodzi o to czy rzeczywiście tak bardzo szkodliwe jest zmywanie całego makijażu z twarzy, również oczu, za pomocą żelu do mycia twarzy?
Osobiście od zawsze tak robię. Podobno żele mogą podrażniać oczy i delikatna skórę pod oczami, jednak ja zawsze używałam delikatnych żeli, nie wysuszających i bez drobinek peelingujących, a więc nigdy nie zauważyłam żadnych podrażnień. Taki sposób zmywania makijażu oczu zawsze wydawał mi się bezinwazyjny, delikatny i dokładny, nie było mowy o pozostawaniu resztek tuszu czy cienia. Poza tym jest to ogromna wygoda i oszczędność. Jednak ostatnio natknęłam się na wiele artykułów itp., w których podkreślano konieczność używania oddzielnego preparatu do zmywania makijażu, a w innych polecano również użycie jakiegos preparatu na całą twarz przed umyciem jej żelem. Nigdzie niestety nie wyjaśniano dlaczego tak naprawdę nie możemy wykonywać demakijażu tylko żelem. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie Czekam z niecierpliwością
"Profesjonalny" demakijaż polega na zmyciu makijażu z oczu płatkami kosmetycznymi z odpowiednim preparatem (np mleczkiem), a następnie na całą twarz dłońmi nakłada się mleczko, masuje, po czym zmywa chustą do demakijażu nasączoną wodą.

A w warunkach domowych - jeśli Twój żel do twarzy naprawdę dokładnie usuwa makijaż, skóra jest czysta i świeża - nie widzę przeciwwskazań aby tylko jego używać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując