Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-13, 11:18   #31
annie_666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu

Witam składami kosmetyków interesuję się od niedawna i nie bardzo sie na tym znam..
Pare dni temu czytałam, że kremy/maści z witaminą A+E są świetne dla suchej skóry, więc poprosiłam mame, żeby mi po takowy specyfik skoczyła do apteki. Zakupiła mi wazeline z witaminami A i E. Czytając skład nie bardzo rozumiem co w nim jest i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc

Skład: Petrolatum, Petroleum, Cera Microcristallina, Calendula Officinalis Flower Extract (chyba powinien być po środku przecinek, jednak go nie ma, więc nie pisze), Tocopheryl Acetate, Parfum, Retinyl Palmitate, Bisabolol, Panthenol.

Opis producenta: ''PETROLEUM VASELINE zawiera substancje biologiczne aktywne takie jak: wit A i E, olej z rumianku D-Pantenol, alfa-bisabolol (nie umiem skopiować znaku graficznego, więc napisałam słownie) oraz naftę (Petroleum). Nafta posiada nieograniczoną zdolność głebokiej penetracji w komórkach skóry i wraz z kompleksem witamin działa natłuszczająco, łagodząco i kojąco na zniszczony naskórek oraz bierze udział w jego odbudowie i regeneracji. Wygładza, uelastycznia i zmiękcza skórę.
Zastosowanie:
Petroleum Vaseline przeznaczone jest do pielęgnacji skóry zrogowaciałej, łuszczącej się, narażonej na działanie czynników chemicznych (detergentów) oraz do pielęgnacji pękających pięt i rąk''

Wazelina jest firmy KOSMED.

Zastosowałam ją raz na całą twarz. Bardzo długo sie wchłaniała - fakt, ale buzia po niej była mięciutka
annie_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując