Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Włosy rozjaśniamy i o życiu gadamy -czesc III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-07, 13:20   #1703
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: Włosy rozjaśniamy i o życiu gadamy -czesc III

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
a ja wreszcie zroumiałam o co w tym chodzi. chyba w wielkim skrócie

Można przekarmic, bo proteiny(=jedwab), polimery (=polyqauartenium) i silikony (dimethicone i pegi) nadbudowują sie na włosach- ale nadbudowuja sie wtedy, gdy nie uzywamy szamponów z SLS czyli siarczanami. Mozna myc odżywką włosy, nawet to jest wskazane, gdy sa suche, zmeczone, osłabione, kręcone, ale ta odzywka ma byc bardzo prosta bez tych substancji i raz na tydzien lub chociaz miesiac myjemy szamponem z SLS. Co nie znaczy, że mamy nie uzywac masek, jedwabiow itd- jesli słuzą, uzywajmy, tylko czasem trzeba dokłądnie włosy oczyscic.

przekarmienie objawia sie: nadmierną suchoscią, łamliwoscią, elektryzowaniem, rozpadaniem fal i loków. Po uzyciu szamponu z SLS, wszytsko wraca do normy, przy czym ma to byc SLS, a nie SLES, bo moze byc za słaby.
mysia o czym Ty do mnie mówisz moje szampony, odżywki i maski najprawdopodobniej posiadają silikony, nie myje włosów odżywką tylko albo czerwonym elseve, albo ostatnio tresseme i john frieda, a do zmywania olejów używałam szamponu dla dzieci... a może to jest też tak, że jak co mycie używam innej odżywki to też jakoś wpływa...? może przez jakiś czas powinnam używać jednej, i po tym czasie zmienić na następną, a nie tak często? dziś zamówiłam następne odżywki i znowu zacznie sie wypróbowywanie..
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora