Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-25, 19:56   #99
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wody z kranu nie dodajemy do kosmetyków. Najlepsza będzie woda do iniekcji dostępna w aptekach (od biedy może być zwykła demineralizowana z marketu czy stacji benzynowej).

Tonik wg receptury Mazideł zawiera 10% 80-procentowego roztworu kwasu, czyli stężenie samego kwasu w toniku wynosi 8%. Dla łatwiejszego dozowania można przyjąć takie objętości:


Tonik 5% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml (3 ampułki 5 ml, lub 10 ml + 5 ml)
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 1 ml

Tonik 7% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 1,5 ml

Tonik 9% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 2 ml

Tonik 11% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 2,5 ml

Tonik 13% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 3 ml

Tonik 15% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 3 ml
kwas mlekowy - 3,5 ml


Po dodaniu kwasu do wody pH będzie bardzo niskie (pH 10% roztworu kwasu wynosi 1,7). Jeśli roztwór ma być przeznaczony do codziennego stosowania jako tonik (bez spłukiwania), pH należy podnieść, najlepiej do poziomu 3,5-4,0. Można w tym celu użyć sody oczyszczonej, dodaje się ją maleńkimi porcjami i po przereagowaniu każdej porcji sprawdza się pH za pomocą papierków lakmusowych. Bardziej wartościowy od sody i wygodniejszy w dozowaniu (kropelki) jest mleczan sodu.

Kwasów nie powinno się dodawać "na oko". Wlewając kwas do gotowego kosmetyku, można doprowadzić do destabilizacji różnych składników (np. konserwantów, przez co produkt nie będzie skutecznie chroniony przed rozwojem mikroorganizmów). Można dodawać parę kropli do niewielkich porcji szamponu, choć w tym wypadku również warto kontrolować pH.
O tym przepisie myślałam - jednak nie był na początku

Mam zamiar kupić kilka produktów na ZSK :
kwas L-mlekowy 80%
kwas migdałowy
kwas hialuronowy potrójny
olej z nasion malin

Sprzęt:
bagietkę borokrzemową
papierki do mierzenia ph
buteleczkę (?)

I tak się zastanawiam czy mam wszystko co potrzebne na początek. Najpierw chciałabym doprowadzić moją twarz do ładu a jak już skończę z kwasami pomyślę o pierwszych zmarszczkach.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując