Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-21, 15:24   #299
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: rozstepy na piersiach

Moje byłe już rozstępy na piersiach były spore, ponieważ w zbyt krótkim czasie biust i za dużo urósł - efekt dojrzewania. Boże jak ja nienawidzę wielkości mojego biustu... Co do Ziaji też nie byłam przekonana, ale w skleie skusiał mnie promocja i opis na opakowaiu. Nie zawiodłam się. BTW polecam też krem do rąk z koziego mleka Ziaji - jest boski .

Co od kolagenu to mogłabym dużo pisac pod kątem genetycznym/biologicznym (kocham genetykę) Ale domyślam się, że to raczej potrzebne nie będzie, więc postaram się streścić.
Kolagen to ok 30% - 40% masy BIAŁKA ludzkiego (nie mylić z masą ciała). Odpowieda on dzięki swoim genezie aminowej za sprężystość, mozność i jędrność skóry. Dzięki temu, że w popsatci sztucznej tak łatwo wiąże się z aminokwasami odbudowując pęknięte wiązania peptudowe w ła ńcuchach białek, jest tak często stosowany w kremach przeciwzmarszckowych (a także właśnie w kremach na blziny - u ofiar wypadków moze przez krótki czas zastąpić skórę (naskórek)). Różnica między kremami z peptydami, a kremami z kolagenem peptydy lepiej PRZED zmarszczkami w celu zapobiegania a kolagen na leczenie już "skutków". Kuracje kolagenowe w przypadku blizn i roztępów mogą przynieść bardzo odbre rezultaty. Aczkolwiek w celu bardzo zaawansowanej terapii powinnaś się zgłosić do dermatologa.
Co od produktów to musisz popytać w sklepach/aptekach. Pytaj o produktu z kolagenem (nsajlepiej transdermalnym), na blizny(!), żeby Ci nie wcisnęli tego na zmarszczki bo ma trochę inne działanie ze względu na skłądniki pomocnicze, aczkolwiek nie zaszkodził by Np.:Collagen Beauty Body KOLAGEN TRANSDERMALNY SZARY Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało na maila
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując