Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-30, 16:01   #87
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale:
1. stwierdzam, że Oalia jest do kitu - z każdym myciem odczuwałam obecność soli amonowych w tej farbie - włosy zrobiły się mega sianowate, choć kolorek popielato-złocisty blond -> piękny. W ogóle powiem Wam, że farby z tej firmy Montibel-lo, jako jedyne dają efekt zgodny z nazwą: perłowe wychodzą perłowe, popielato-złociste - wychodzą popielato złociste i takie zostają przez dłuuuugi czas, a nie tak, jak w przypadku Majirela L'Oreala - rude i wymywają się na rudo. W przypadku Cromatone tego nie ma - popielato złociste zostają popielato złocistymi na dłuuuugo.
2. w tym tygodniu zamierzam się pofarbować moją sprawdzoną już Cromatone 9.13 z 6% (zakochałam się w tym kolorze po prostu - jest naprawdę naturalnie chłodny z subtelnym połyskiem złocistego akcentu).
W ogóle wszystkie farby koncernu L'Oreala zawierają amoniak i bardzo często te okropne sole amonowe (dzięki wizażowej koleżance Mysi M (klik!) wiem już, że solami są to ethanolamine i wszelkie składniki w farbie zakończone na -loamine, -lamine), które po prostu niszczą włos od wewnątrz i go rozwalają, a my mamy siano na głowie, z tymże uważajcie na to.

Farba Cromatone - skład:
aqua, cetearyl alcohol, cocamide mea, stearic acid, ammonia, 2-4amino-4-hydroxyethanolaminoanisol e sulfate, 4-amino-2-hydroxytoluene, boswellia serrata gum, ceteareth-23, dipropylene glycol, disodium edta, glycine soja oil, glycine soja sterol, glycolipidis, laurdimonium hydroxypropyl hydrolized wheat protein, m-aminophenol,p-aminophenol, parfum, phosoholipidis, polyquatemium-22, resorcinol, sodium ascorbate, sodium laureth sulfate, sodium sulfite, terrasodium etidronate, toluene-2,5-diamine sulfate, tridecyl salicylate.

Analiza wysłana do Mysi M (klik!)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Farba.jpg (37,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nr farby.jpg (32,3 KB, 19 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-01 o 11:27
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując