Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - masa papierowa
Wątek: masa papierowa
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-19, 20:40   #28
abcia
Przyczajenie
 
Avatar abcia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Olsztynek
Wiadomości: 23
GG do abcia
Dot.: masa papierowa

A ja mam składniki i proporcje na masę papierowa. W litrze wody moczymy rolkę (lub wiecej) papieru toaletowego (polecam zwykły szary), rozdrabniamy namoczony papier rekoma lub mikserem (lepiej mikserem jesli nie chcemy miec małych grudek) przelewamy na sitko.Gdy woda przestanie kapać, ale papier nie bedzie zbyt suchy , przenosimy mase spowrotem i wyrabiamy rekoma dodając około 4-6 łyzek kleju do tapet. Potem dodajemy około 4 szklanek sypkiej kredy (ja nie dodałam do swojego "kota" i masa troche była za rzadka ale wieksza ilośc kleju załatwiła sprawe myslałam żeby dodać mąki zamiast kredy ale nie eksperymentowałam) gdy wyrobimy mase powinna ona odstawać, tzn nie lepić sie. Wtedy nadaje sie do wyrabiania rózności. Ja lepiłam spora figurke kota szkielet jego zrobiłam z papieru gazetowego oklejonego taśmą papierową, próbowałam ze zwykła ale nie bardzo chciała sie masa jej trzymać. Na razie kotek sobie schnie. Ale postaram sie w razie możliwości zrobić troche zdjec masy (resztke mozna trzymac przez niedługi czas w szczelnie zamkniętym pojemniku) kota przed i po wyschnieciu

Miłego babrania życze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM0580.JPG (92,5 KB, 762 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM0582.JPG (65,4 KB, 491 załadowań)

Edytowane przez abcia
Czas edycji: 2006-08-20 o 14:32 Powód: dodam zdjęcia
abcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując