Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-19, 06:07   #1887
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
hej, wyczytałam z Twojej odpowiedzi że jesteś w ciąży może więc będziesz umiała mi pomóc, nie jestem obeznana w temacie filtrów, w sumie dopiero ciąża i strach przed przebarwieniami skłoniło mnie do zakupu wysokiego filtra. Czy orientujesz się może, czy będąc w ciąży mogę bez obaw używać tego nowego kremu z Ziaji z 50 spf?Chodzi mi o obecność w składzie filtra Ethylhexyl Methoxycinnamate...
Będę wdzięczna za odpowiedź
W pełni Cię rozumiem, miałam tę samą wątpliwość. We wszystkich źródłach znalazłam informację, że to filtr przenikający, mogący wpłynąć na gospodarkę hormonalną... I że był wykrywany w mleku matek karmiących. Dlatego z bólem serca odstawiłam dwa filtry azjatyckie, których był on podstawą. Przestawiłam się na LRP, gdzie wprost jest napisane, że to preparat zalecany dla ciężarówek. Wolę zapłacić więcej, a mieć pewność, że potomek będzie bezpieczny. Sama kupiłam Ziaję na zapas, stoi w szafce, ale na razie jej nie będę używać. Pamiętaj też o niestosowaniu kwasów [zwłaszcza salicylowego] i oczywiście retinoidów. A poza tym to gratuluję z całego serca, niech Maleństwo zdrowo rośnie
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora