Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Alchemia odchudzania
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 14:00   #16
tombata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
Dot.: Alchemia odchudzania

Cytat:
Napisane przez suzy_mysz Pokaż wiadomość
tombata Ja tez nie mam zachcianek w ciagu tygodnia, najgorsze sa weekendy lub wyjazdy, czesto wyjezdzam i wtedy ciezko jest sie upilnowac, na szczescie nawet jak sobie cos wiecej zjem, to wystarcza 2 dni zdrowego jedzenia i trace to co PRZYBYLO! Ta dieta jest niesamowita, nie gotowalam jeszcze niczego z ksiazki kucharskiej dolaczonej do alchemii, moze cos zaproponujesz? Diete stosuje od polowy maja, schudlam 9 kilo, ale moj cel to 3,4 kilo mniej, pewnie jakbym nie podjadala od czasu do czasu to bym schudla wiecej.
Mój ulubiony przepis z Alchemii to pyszny zdrowy chlebek, który sama piekę, łatwy do zrobienia i długo utrzymuje świeżość, a przy tym pychotka, no i ostatnio ciasto czekoladowe, palece lizać. Chciało mi się czegość słodkiego, ale zdrowego no i znalazłam. Na Kaśkę Gurbacką zawsze liczyć można. Podała przepis na ciasto czekoladowe
Zrobiłam je na niedzielę, wyszło super, nawet dzieciakom smakowało. W ciągi godziny zniknęło, takie dobre było
Jak chcesz to mogę dać Ci przepis:
Przepis na Ciasto Czekoladowe Kasi Gurbackiej
Składniki
1 / 3 filiżanki roztopionego masła 82% tłuszczu
6 jaj
½ szklanki kakao w proszku
1 tabliczka czekolady 70% kakao (ja używam czekolady Lind )
5 łyżeczek Stevi w proszku (która jest równa 1 szklanka cukru)
½ łyżeczki soli
½ łyżeczki wanilii z laski, lub 10 kropel ekstraktu z wanilii
½ szklanki mąki kokosowej
Ps. Mąka kokosowa jest super zdrowa i jest idealnym źródłem dietetycznego błonnika, dlatego do ciast używam tej maki.
Pps. Spróbuj ciasto zanim je upieczesz, jeśli lubisz bardziej aromatyczne możesz dodać więcej wanilii, jeśli lubisz nieco słodsze, dosyp stevii.
W małym garnuszku na małym gazie roztopić masło, dodać połamaną czekoladę i mieszać aby powstała jednolita płynna masa, dodać kakao, które najpierw trzeba przesiać aby nie było grudek. Bardzo dokładnie wymieszać kakao z masłem i roztopioną czekoladą, masa powinna być gładka, bez grudek. Całość odstawić, aż lekko ostygnie.
Do miski wrzucić jajka, stevie, sól i wanilię i zmiksować na gładka masę, na koniec po łyżce dodawać mąkę cały czas miksując.
To ciasto czekoladowe piecze się w płytkiej foremce, tak aby po upieczeniu ciasto miało około 2-3 cm grubości. Formę wykładamy papierem do pieczenia.
Ciasto piecze się jakieś 30-40 minut w zależności od wielkości foremki im głębsza, tym dłużej pieczemy. Ustawiamy temperaturę na 180ºC.
Ważne!
Wiem, że trudno będzie się powstrzymać, ale ciasto kroimy wtedy jak już wystygnie, ponieważ jeśli zrobimy to wcześniej może się rozpaść.

Oryginał na http://jakschudnac.com.pl/zdrowy-des...ogole-mozliwe/

wypróbujcie bo pycha
tombata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując