Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-14, 13:49   #2979
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witajcie kwasowo-retinoidowe maniaczki

moja obecna pielegnacja wyglada tak:
-skinoren na dzien,
-diacneal na noc,
-raz w tygodniu advanced 30AHA cream,
-pod oczy serum flavo C forte 15%.

advanced 30AHA zmywam po 2godzinach. raz w zyciu zostawilam go na noc i wole zapomniec o skutkach- bordowe piekące plamy. nawet po 2h twarz jest plamiasta iplonaca, ale na drugi dzien jasna igladka jak nigdy.
diacneal natomiast powoduje u mnie plamy i szczypanie zaraz po wysmrowaniu, po godzince twarz wyglada dobrez, a rano bardzo dobrze. jak skoncze diacneal bede uzywac retin A zel 0,1. juz go uzywalam i po nim nie dzialo mi sie nic, poza suchymi kacikami ust. widzialam jednak po nim troche mniejsze efekty niz po diacnealu. a powinno byc na odwrot. czy nie?
najbardziej widoczne dzialanie dla mojej skory ma skinoren,ktory widocznie wybiela.
wiele razy czytalam tutaj od Wasna forum,ze retinoidy dzialaja wlasnie tak powoli, niezauwazalnie. gdybym tego nie wiedziala od Was,to zaraz po 2dniach bym odlozyla np retinA czy diacneal, a tak to nadal trwam

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym zacząć kuracje retinoidami i mam do Was pytanko z czym lepiej zacząć, z Retinem a czy z Diacnealem. Mam troszke plamek po trądziku, ale najbardziej chce sie pozbyć albo choc troszke rozjasnić przebarwienia posłoneczne.
Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Obecnie stosuje acne derm, nie ma jakichś spektakularnych efektów, tyle tylko, że zmniejszyła sie ilość zaskórników i buzia jest taka gładziutka.
Poradźcie mi co lepsze retin czy diacneal??? Wiem, ze każda cera jest inna i trzeba próbować, ale który lepiej działa na przebarwienia??

Dodam, że od około 2 lat uzywam filtrów, najbardziej przypadł mi do gustu LRP Aqua Lait w sprayu.

pozdrawiam ciepło
Katia,
poniewaz diacneal jest slabszy od retinu, to chyba od niego powinnas zaczac, ale...jak sama napisalas, kazda skora jest inna i tak wlasnie ejst z moja- na retinAzel nie reaguje zadnymi podraznieniami i innymi efaktami ubocznmi,a na diacneal owszem. mysle,ze moja skora lepiej znosi retinoidy,a gorzej kwasy(w diacnealu jest kwas glikolowy). retinA moglabym samrowac nawet 2 razy dziennie! po kremie advanced30AHA mialam okropne kukui musze mzywacgo pogodzinie lub dwoch,zeby na drugi dzien normalnie wygladac.
imiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując