Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Moja cera: czerwone grudki podskórne..etc.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-27, 10:42   #1
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831

Moja cera: czerwone grudki podskórne..etc.


Zwracam się z prośbą, szczególnie zależałoby mi na fachowej poradzie kosmetyczki, o pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji mojej cery, którą pokrótce postaram się opisać.

Mam cerę tłustą, stąd problem zaskórników, ale nie są to takie zwykłe ropne pryszcze, ale malutkie czerwone grudki podskórne, zwłaszcza na policzkach, bo takie zwykłe pryszcze wychodzą mi bardzo sporadycznie.
Dermatolożka zaleciła mi używanie Isotrexinu na noc, a na dzień jakiegoś ("obojętnie jakiego") kremu nawilżającego. Jednak po kuracji retinoidami moja skóra jest przesuszona i spragniona nawilżenia tak, że zwykły krem nawilżający sobie z tym nie radzi. Poza tym grudki mi wcale nie znikły.
W niektórych miejscach które są bardzo suche mam odstające skórki, które mi się odrywają kiedy np wycieram twarz i robią się małe czerwone ranki, które bardzo długo schodzą niekiedy zostawiając ślady
Dodam jeszcze że mam płytko unaczynioną skórę (zresztą nie tylko na twarzy, ale to już inna bajka), co szczególnie widać pod oczami i po bokach góry nosa, obok wewnętrznych kącików oczu (nie wiedziałam jak to prościej napisać, ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi).

Proszę o radę zwłaszcza odnośnie pielęgnacji oraz może jakiegoś zabiegu kosmetycznego/dermatologicznego który poprawiłby stan mojej skóry!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując