Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-22, 14:44   #119
marysia_pp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 24
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Witamy
1. O żyłkach pisała wcześniej m.in Ravenart ( polecała rozmiary poniżej 0,3mm)
2. Nie zawsze trzeba robić węzełek, jeśli plecionka ma się trzymać tylko w rękach w trakcie robienia A na serio - jak inaczej można połączyć na stałe dwa luźne końce nici - jak nie węzełkiem?
Normalnie nie używam kleju do supełków, wystarczy odpowiedni węzeł, dopasowany do rodzaju plecionki i wygody dłubiącego ( poszukaj w sieci "half-hitch knot" "square knot", "overhand knot", "granny's knot" czy"surgeon's knot" - rodzajów jest dużo ). Klej się przydaje do węzłów w miejscach wrażliwych ( zginanie, obracanie etc ) i jeszcze nie słyszałam by do tego używać 2składnikowego Są kleje jubilerskie np Hasulith, są różne "kropelki" etc. Butaprenu ani składnikowych nie polecam zupełnie - szczególnie, że rozmiar koralików wymaga bardzo precyzyjnej aplikacji.
1 Tylko, że takich żyłek poniżej 0,3mm jest w sklepie wędkarskim pełno (0,28mm 0,26mm i tak aż do 0,1mm i mniej) jedne kosztują 7zł za opakowanie a inne 70zł. Ja nie mam pojęcia czy to ma być żyłka "na karpia" czy "spinigowa" czy jeszcze jakaś inna. Może któraś z dziewczyn mogłaby zerknąc na swoja żyłkę i powiedzieć jak się nazywa i jaką ma grubość?

2 MadiSilk w pytaniu bardziej chodziło mi o role kleju. Na węzłach troszkę się znam, żeglowało się kiedyś Ale nie wiem jak inaczej niż kroplką wzmocnić taki węzełek. A kropelki wolałabym już nigdy nie używać. Ale bardzo dobrze, że zwróciłaś mi uwagę na dozowanie kleju, butapreny i inne nie dadzą się tak precyzyjnie nałożyć jak kropelka a szkoda

Marysia
marysia_pp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując