Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-29, 04:12   #2910
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
A czy Tobie też to wewnętrzne kółko (stopka) wypadało na linii dziąseł i zębów bo mam wrażenie,że jakaś część tej stopki właśnie podrażnia mi linię dziąseł-chyba,że to kolejna rzecz którą sobie wkręcam

czy trzeba ileś odczekać po zrobieniu kolczyka przed wizytą u dentysty?! Nie wiem czy to może zaszkodzić,być niebezpieczne a chętnie bym odwiedziła stomatologa.

I na koniec: co sądzicie o tym artykule? Przeraził mnie zwłaszcza fragment o stanach przedrakowych: "Noszenie kolczyków w wargach czy języku może wywołać podrażnienia przyzębia i odsłonięcie szyjek zębowych - ostrzega dr Jacek Wieczorek z kliniki stomatologicznej Eurodental. Może również osłabić stabilność zębów i podrażnić błonę śluzową jamy ustnej. Powoduje to leukoplakię, przedrakowe rogowacenie nabłonka śluzówki, które nie leczone przekształca się niekiedy w nowotwór. U 35 proc. osób po przekłuciu języka, policzków lub warg cofa się linia dziąseł, co przyspiesza utratę zębów - alarmują dziennikarze w lipcowyn wydaniu "Journal of the American Dental Association"."

Tu całość artu-dość szokującego: http://www.anja.pl/node/273


Też mam stopkę na linii zębów, nie ma się czym stresować, jeszcze się nie przyzwyczaiła, że coś :Ci przeszkadza" w buzi;D Nie wkłądaj sobie do głowy tego co piszą w internecie, bo niekiedy jak czytam co wymyślają, to ręce mi opadają
Co do artykułu, hm. mam kolca w warce 2 lata, w języku rok, regularnie (ok4 mies) biegam do dentysty aby to kontrolować, nić poza tym co napisałam u góry się nie dzieję. Owszem pewnie są takie przypadki, ale jak mielibyśmy myśleć o ciągłych zagrożeniach, któe mogłyby sie przyczynić do raka to z domu byśmy nie wychodzili a i to by nie wystraczyło.
Idz do stomatologa jak Ci się zagoi, pamiętam, że ja poszłam, miałam chyba pół roku kolczyka, bo wyjęłam go przed wizytą.
Nie stresuj się tymi dziąsłami
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując