Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-19, 17:37   #6
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

Cytat:
Napisane przez DarkGhost Pokaż wiadomość
Zamówiłam tonery Lagoon blue, kupiłam rozjaśniacz, szampon fioletowy. Niestety jedynie końcówki, które były wcześniej farbowane na niebiesko chwyciły. Reszta była turkusowo zielona.
I tutaj mamy podstawowy problem. Źle rozjaśnione włosy. Z doświadczenia powiem, że czeka Cię ciężka walka jeśli chcesz wyrównać to samodzielnie. Turkusowo-zielony kolor wychodzi na żółtawych włosach. Większość włosów ma mniej lub więcej żółtego pigmentu, skoro jednak końcówki miałaś ok to znaczy, że jest wykonalnym pozbycie się go z Twoich włosów w trakcie rozjaśniania.
Obawiam się, że domowymi eksperymentami bez wystarczającej wiedzy fryzjerskiej zrobisz sobie na włosach masakrę. Wyrównanie koloru - w szczególności gdy chodzi o radykalne rozjaśnianie - nie jest sprawą prostą i na pewno odbije się to na kondycji włosów.

Co do pytań:
1. Biały toner w większości firm to rozcieńczony fioletowy pigment. Nie opłaca się go używać do rozcieńczania innych. Do neutralizacji żółci lepiej sprawdzi się gencjana.
2. Jest cały wątek o tym
3. NIC nie wymyje żółtego pigmentu, można go tymczasowo zneutralizować. Jakakolwiek fioletowa płukanka bądź gencjana.
4. Obojętne
5. Płukanka nijak nie wpłynie na proces rozjaśniania
6. Elumen ;p
7. Mi niebieski siedzi na włosach do dziś, neutralizowałam go rudą farbą. Trzyma jednak od roku. W międzyczasie próbowałam wszystkiego by się go pozbyć. Niebieskie spierają się często do błękitu bądź zielonego i w takiej formie lubią trwać we włosach przez wieki ;p Dekoloryzacja, rozjaśnianie nic nie dawały
8. Farbowanie rozjaśnionych włosów na czarno ciężka sprawa, toner zejdzie Ci błyskawicznie do niewiadomego koloru (zależy czy ciepła, czy chłodna czerń). Spore ryzyko kupy na włosach
9. Znam jedną osobę, która tego dokonała. Włosy jej się później wykruszyły ;p Recepta na białe włosy to rozjaśnienie + fioletowa płukanka, ale wracamy do problemu z punktu 7
10. Nie znam JAKIEGOKOLWIEK sposobu na pozbycie się niebieskiego tonera z włosów
11. Dedykowane do włosów farbowanych, np. Goldwell Elumen
12. Żadnym silikonowym oblepiaczem
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując