Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cesarskie ciecie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-05-04, 23:12   #17
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Cesarskie ciecie.

Ja miałam cesarkę 4 lata temu, a nic na to się nie zapowiadało. Miałam skurcze co minutę, ale miałam za małe rozwarcie, żeby naturalnie urodzić. W ostatniej chwili uratowano mnie. Podczas skurczów pękła mi macica na 10 cm. W szpitalu leżałam 9 dni. Teraz wiem, że jeśli zdecydowałabym się na drugie dziecko (ale nie zdecyduję się), to znowu będę miała cesarkę, bo mam źle zbudowaną macicę, no i szytą. Lekarz powiedział mi, że w czasie ciąży może mi pęknąć macica, więc na pewno nie będę ryzykować. Cesarka to operacja więc dłużej do siebie się dochodzi. Przez pierwszy miesiąc bardzo się oszczędzałam, a potem powoli zaczęłam normalnie funkcjonować.
Po cesarce najgorszy był dla mnie ból brzucha. Ciężko było mi samej wstać z łóżka, nawet kichnąć. W szpitalu raz tylko poprosiłam o coś przeciwbólowego. Pamiętam jak dopiero co wybudzona z narkozy leżałam i przyszła do mnie ś.p. koleżanka, która razem ze mną rodziła. Ona spacerowała sobie z synkiem, a ja byłam jeszcze w szoku ponarkozowym. Pobyt w szpitalu wspominam niemile, ale miałam bardzo dobrą opiekę ze strony lekarzy i położnych (oprócz jednej).
Moja ciąża zaczęła się problemowo i tak też się zakończyła, chociaż to nie reguła. Największy plus moich cierpień to moja ukochana Karolinka.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując