Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wyrwanie zeba - infekcja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-19, 17:25   #3
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: wyrwanie zeba - infekcja

Cytat:
Napisane przez Ayrine Pokaż wiadomość
Tobie bym radziła jednak jak najszybciej udać się do ldentysty. u mnie wszystko skończyło się dobrze na szczęście, ale jeśli opisujesz ból jako bardzo silny, lepiej umów się na wizytę. mimo wszystko polecam Dentosept, nie jest może przyjemny w smaku, ale przyspiesza gojenie (moje dolne ósemki były na tyle problemowe, że rosły w dziąśle, nie na zewnątrz i też bardzo się bałam, że będę miała suchy zębodół). jeśli bardzo boli i czujesz nieprzyjemny posmak i zapach z ust, wizyta u dentysty jest konieczna. i pamiętaj, nie płucz ust zbyt mocno w miejscu, w którym miałaś wyrywanego zęba, to jest bardzo ważne! oczywiście o zakazie palenia nie wspominam, bo to chyba oczywiste powodzenia, oby to nie był jednak suchy zębodół!
Z tego co pamiętam, dentysta zaraz po wyrwaniu zęba kazał mi przygryźć kawałek opatrunku, po chwili go wyciągnął a do rany włożył coś brązowego co bardzo dziwnie pachniało, jakieś lekarstwo chyba, nie wiem dokładnie co to było. Powiedział że albo to samo wypadnie, albo się 'rozpuści' (o ile dobrze zrozumiałam). Od piątku okropnie śmierdzi mi z buzi tym lekarstwem i mam straszny posmak w ustach, jednak nie zauważyłam żadnej ropy ani krwi w ranie, wygląda jakby goiła się poprawnie, tyle że bardzo boli,chyba aż za bardzo.. Tego zęba nie miałam usuwanego chirurgicznie, dentysta musiał go trochę rozruszać, a ząb wyszedł po ok 2 minutach ..
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll

Edytowane przez frizz
Czas edycji: 2011-06-19 o 17:26
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując