Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-16, 08:49   #370
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy ten tonik może wysuszać?

Skład: Aqua, Herbal Extract, Glycerine, PEG-40 Hydrgenated Castor Oil, Propylene glycol, Fragrance, Diazolidinyl Urea, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne.

Jest to Fitomed dla tłustej, ja mam raczej mieszaną, ani suchą ani tłustą Niestety tonik do cery suchej niedostępny obecnie na DOZ a nie mogę stacjonarnie dorwać hydrolatu oczarowego..
Nie powinien wysuszać, ale nawilżać też nie będzie, wysuszenie może objawić się ewentualnie w przypadku uczulenia na któryś ze składników.

Cytat:
Napisane przez Magda_Sco Pokaż wiadomość
Czy warto kupić takie serum/olejek
Joelle Ciocco- vitamine complex

Jojoba Oil, Borage Extrat, Evening prinrose oil, Propylčne Glycol, BHT, Assorbyl palmitate, Glyceryl monostearate, Glyceryl distearate, Citric acid, Caroten dimethyl, Oxobenzodioxasilane, Macadamia ternifolia seed oil, Actinidia chinensis seed oil, Parfum.

olejek jest drogi, ale słyszałam od znajomej same zachwyty na jego temat.Mam jednak wątpliwości czy rzeczywiście zdziała coś więcej niż zwykłe oleje dostępne za ułamek tek kwoty.Proszę o analizę.

Ps.Czy możecie polecić dobry krem przeciwzmarszczkowy wart swojej ceny, z dobrym składem.Będę bardzo wdzięczna.pozdrawiam magda
Wg mnie nie zdziała nic więcej, niż tańsze olejki, ale buzia może po nim oprócz samego działania olejów na skorę także ładnie wyglądać, np zwężą się pory, nabierze młodzieńczego wyglądu, ale to nie znaczy, że zadziała lepiej na dłuższą metę dla skóry.

Cytat:
Napisane przez agniecha17 Pokaż wiadomość
A jak to będzie się miało do składu tego wycofanego kremu??? Będzie zbliżony do któregoś z tych powyższych???

Substiane UV

Aqua/ Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Diisopropyl Sebacate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii Butter/ Shea Butter, Terephthalylidene Dicamhor Sulfonic Acid, Dimethicone, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol, Drometrizoletrisiloxane, Potassium Cetyl Phosphate, Triethanolamine, Propylene Glycol, PEG-100 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Dimethiconol, Arginine PCA, Serine, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/ Ammonium, Polyacryloyldimehyl Taurate, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Parfum/ Fragrance.Nie zawiera parabenów.
Wg mnie nie będzie zbliżony poza tym, jakie zadanie ma ta seria, czyli zapobieganie zmarszczkom.

Cytat:
Napisane przez kliwias Pokaż wiadomość
Rubella Beauty AG, DeBa BIO Vital,(Krem do rąk i paznokci) jaki ten krem ma konserwant ?
Citral

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Który z tych płynów micelarnych będzie lepszy (lepszy - pojęcie względne) do wrażliwej skóry?

Dermedic, Hydrain 3 Hialuro płyn micelarny

Skład: Aqua, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Hyaluronate, Urea, Diglycerin, Sodium PCA, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitol, L-Lysine, Allantolin, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

czy

Eveline, Bio Hyaluron 4D, Nawilżający płyn micelarny 3 w 1 do cery suchej i wrażliwej


Żaden z nich nie jest ideałem do takiej cery, ale Dermedic wydaje się łagodniejszy, niekoniecznie idzie to jednak w parze z funkcyjnością, tzn może być mocno średni w kwestii oczyszczania.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, miałam próbkę takiego filtra
eucerin sun lotion extra leicht lsf 30 Był bardzo przyjemny w użyciu ale chciałabym wiedzieć czy jest skuteczny i stabilny.
Inhaltsstoffe:
Alcohol Denat., Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol,Cetyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Glycyrrhiza Inflata,Methylparaben, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Parfum, PEG-40Castor Oil, Phenoxyethanol, Sodium Cetearyl Sulfate, SodiumPhenylbenzimidazole Sulfonate, Tapioca Starch, Titanium Dioxide,Tocopheryl Acetate, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, XanthanGum.

Zastanawiam się też nad Vichy Capital Soleil.
Który filtr będzie lepszy pod makijaż?

Vichy daje kiepską ochronę UVA. Ten Eucerin wydaje się być w porządku, ale wysoko w składzie ma denaturat. Nie dla wrażliwców.

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize tej bazy pod katem stabilnosci filtrow i pod katem zapychaczy.

MAC, Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Nizej podaje sklad:

Sklad: Water/ Aqua, Zinc oxide, cyclopentasiloxane, butylene, glykol, ethylhexyl methoxycinnamate, PEG-7 dimethicone, cyclohexasiloxane, dimethicone, phenyl trimesicone, vinyl dimethikone/ methicone silsesquioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tokopherol, sucrose, stearyl glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/ PPG-19/19 dimethicone, magnesium sulfate, silica dimethyl silytate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin <ILN29117>
Same silikony, więc ryzyko zapychania podobne do innych baz. Wygląda na stabilny.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Czy ktos moglby pomoc zanalizowac:

Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Butyrospermum Parkii, Butylene Glycol, PEG-40 Stearate, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Creatine, Polymethylsilsesquioxane/Benzimidazole Diamond Copolymer, Hydrogenated Soybean Oil, Phenoxyethanol, Caffeine, Hydrogenated Olive Oil, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Sorbitan Tristearate, Squalane, Polyacrylamide, Parfum, Punica Granatum Seed Oil, Secale Cereale Seed Extract, Hydrogenated Jojoba Oil, C13-14 Isoparaffin, Punica Granatum Extract, Pyrus Malus Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit Water, Wheat Germ Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Glycine Soja Oil, Zinc PCA, Laureth-7, Adenosine, Sodium PCA, Hydroxycitronellal, Citronellol, Limonene, Geraniol, Tocopheryl Acetate, Linalool, Glycine Soja Sterol, Alpha-Isomethyl Ionone, Ursolic Acid, Eugenol, Citric Acid.

?
A co to jest?

Cytat:
Napisane przez zimna woda Pokaż wiadomość
Witam
Krótka lista składników odżywki do włosów
Aqua, Equisetum Arvenese Extract, Alcohol Denat, Salicylic Acid
Nada się do włosów suchych i zniszczonych czy lepiej nie ryzykować?

Dziękuję za odpowiedz
Lepiej nie ryzykować.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując