Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 02:26   #376
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez skincareobsession Pokaż wiadomość
Mam prośbę do osoby, która umiejętnie czyta składy kosmetyków. Zależy mi na porównaniu olejku pod prysznic Eucerin i oliwki myjącej La Roche Posay Lipikar. Próbowałam to zrobić sama - googlowałam składnik po składniku - ale nie jestem w tym biegła.
Mam alergie na zwykłe żele, te olejki wypróbowałam (nie uczuliły mnie) i nie wiem, w który inwestować ponownie. Eucerin wydaje mi się, że troszkę lepiej nawilża, ale ten z La Roche o wiele ładniej pachnie. Oba są dość drogie i bardzo bym chciała wiedzieć, który ma lepszy skład.
Poniżej wklejam składy olejków.

OLEJEK POD PRYSZNIC Eucerin pH5
Skład: Glycine Soja, MIPA-Laureth Sulfate, Ricinus Communis, Laureth-4, Cocamide DEA, Poloxamer 101, Parfum, Panthenol, Aqua, Lanolin Alcohol, Bisabolol, Citric Acid, Diammonium Citrate, BHT, Farnesol, Propyl Gallate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Limonene, Coumarin.


OLIWKA MYJĄCA LA ROCHE POSAY LIPIKAR
Skład: Aqua, Sorbitol, Sodium Laureth Sulfate, PEG-80 Hydrogenated Castor Oil, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Cocamide MEA, Coco-Betaine Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Citric Acid, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Niacinamide, Parfum, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, PEG-75 Shea Butter Glycerides, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide

Z góry dziękuję.
Eucerin zdecydowanie lepiej wygląda.

Cytat:
Napisane przez zrodlaurody pl Pokaż wiadomość
Witam!

Czy mogłabym prosić o analizę dwóch kremów:

Krem Kanabia z Olejem Konopnym
producent: Instytut włókien naturalnych i roślin zielarskich
aktywnie nawilża i regeneruje
do skóry suchej

INCI: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Glyceryl stearate SE, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capri Triglyceride, BHT, Methylparaben, Propylbaraben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Acrylates/C10-30 Alkylacrylate Crosspolymer.

oraz

Krem z Olejem Lnianym LINOLIA
wygładza i ujędrnia
do skóry wrażliwej
tego samego producenta

INCI: Aqua, Glycerin, Lini oleum virginale, Glyceryl stearate, Octyldodecanol, Capri Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Izopropyl Myristate, BHT, Methylparaben, Propylbaraben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Acrylates

byłabym bardzo wdzięczna!
Obydwa są do siebie podobne, wiele nie pomogę, musisz na sobie przetestować, dlatego, że poziom nawilżenia moim zdaniem jest bardzo podobny, aczkolwiek za sprawą innych składników. Olej lniany jest mniej nawilżający od konopnego, ale w skladzie lnianego jest więcej nawilżającej gliceryny. Obydwa kosmetyki mają też okluzyjne substancje, choć różne. Obydwa składy niestety chrzczone parabenami i formaldehydem, alergicy mogą reagować Sama miałabym problem, na który się zdecydować, ale chyba uderzałabym w ten lniany, wydaje się mniej tłusty.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując