Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-25, 11:28   #1535
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witam,
mój chłopak ma 23, prawie 24 lata, obgryza paznokcie i skórki. Jego dłonie wyglądają bardzo nieestetycznie. Próbuję go jakoś zmotywować, by tego nie robił. Pytam się go czy mu nie wstyd, mówię, że jest dorosłym facetem. Odpowiada, że mu wstyd. Widzę, że tego nie kontroluje. Siedzimy przed telewizorem, a on myk - paluszki do buzi. Odciągam jego ręce od ust, a za chwilę znów to samo.
Nawet zrobiłam mu dwa razy manicure, poodsuwałam skórki, wycięłam nadmiar, by nie miał czego wygryzać. Ale z racji, że paznokcie szybko mu zarastają na długo nie pomaga. I mimo, że nie ma już co "zjadać" to i tak znajdzie kawałek pazurka czy skórki przy opuszku.
Macie jakieś sposoby na obgryzanie? Co was najbardziej motywuje by tego nie robić? Rozumiem, że w przypadku kobiet zadbane paznokcie to wizytówka i pragnienie pomalowania ich na jakiś ekstra kolor, a co u mężczyzn?
Nawet ostatnio powiedziałam mu, że nie wezmę z nim ślubu puki jego dłonie są w tak opłakanym stanie... ale nie pomogło
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując