Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-30, 17:40   #3191
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
kluczowa sprawa nie ma diety idealnej dla każdego, to co ogólnie uchodzi za zdrowe komuś może szkodzić i to poważnie jeśli ma np nietolerancję chociażby fruktozy.
Ja długo, długo jadłam z pieczywa np. chleb wieloziarnisty, wszelkie grahamki, chrupkie żytnie chlebki-zero białego pieczywa, do tego warzywa psiankowate, muesli nie gotowe tylko robiłam mieszanki z różnych płatków i pestek, często otręby jadłam i dużo owoców. Po czasie okazało się że ta akurat dieta w przypadku moich alergii i nietolerancji to był strzał w stopę Nie mogę jeść zbóż glutenowych, warzyw psiankowatych, roślin strączkowych-które wcześniej jadłam dla białka, duża ilość owoców też mi szkodzi-wzdyma mnie i fermentuje. Wszystko co jadłam wcześniej szkodziło mi, mimo że widziałam dużą poprawę jeśli chodzi o skórę przy niskowęglowodanowej diecie to i tak padało mi na inne narządy

Mi kakao również szkodzi choć bez kakaa/czekolady mogę żyć bardziej mi doskwiera brak jabłek
Podobno jeśli u kogoś tak się dzieje, to należy jeść owoce pomiędzy posiłkami lub przed nimi, nigdy z innymi posiłkami i po nich.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora