Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-27, 16:33   #4
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Cytat:
Napisane przez irtama Pokaż wiadomość
Witam,
jestem tu nowa i nie wiem, czy dobrze i w dobrym miejscu zamieszczam to pytanie. Zależy mi na kupowaniu ekologicznych warzyw, i tu pytanie - czy któraś z Was słyszała o czymś takim jak gospodarstwa ekologiczne, gdzie się jedzie, samemu zbiera warzywa i kupuje. Z pól niepryskanych - bez chemii i tego wszystkiego. W sklepach też jest żywność ekologiczna, ale droga a poza tym nigdy nie ma się pewności, czy nie jest to ta zwykła opryskana. Oprócz warzyw interesują mnie też owoce i orzechy laskowe (mogłabym sama zbierać spod drzewa). Bo gdzieś kiedyś o czymś takim czytałam, ale już nie mogę tego odnaleźć. Bardzo mi na takim czymś zależy - jestem z Warszawy.
Takich gospodarstw wbrew pozorom jest bardzo dużo - chociażby moi (za 3 tygodnie) teściowie mają - handlują niestety tylko porzeczką czarną... Wystarczy popytać wśród znajomych, może akurat ktoś ma rodziców na wsi i handluje takimi rzeczami? U mnie w pracy np handlują jajkami, ziemniakami, miodem itp

No i często są organizowane takie eko ryneczki - u nas w Gdańsku jest taki wiejski ryneczek, bodajże w niektóre piątki miesiąca są zapraszani eko gospodarze i sprzedają swoje towary, możwe w Wawie też coś takiego jest organizowane?
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując