Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nagłe, ogromne wzdęcie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-06-12, 12:44   #23
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: nagłe, ogromne wzdęcie

Czmiel,wpsółczuje Ci dolegliwości.Ja mam zespół jelita wrażliwego i faktycznie mam spore wzdęcia,ale tylko po posiłkach,rano jak wstaję brzuch mam normalny.Nie wydaje mi sie też,że to od laktozy(jesli masz nietolerancję, o której nie wiesz),ponieważ dolegliwości sa tylko po jej spozyciu-mogą to byc bóle brzucha,wzdęcia,ale skoro wypróżniasz sie regularnie,to np.rano powinnaś nie miec objawów.

Pamiętam,że mój pies kiedys tak nagle spuchnął,brzuch i głowa sporo mu urosły.jeden weterynarz orzekł alergie na coś niewiadomego i podawał leki odczulające,ale drugi wet po badaniu palpilacyjnym od razu stwierdził,że to zatrzymanie wody w organizmie z powodu niewydolności wątroby.

Jesli chodzi o gazy i leki dostępne w aptekach (np.espumisan,czy Gastop),to one działaja tylko na gazy w jelitach.A gazy mogą się zbierać też w żołądku i na to pomagaja tylko leki sterydowe na receptę.

Mysle,że usg sporo wyjaśni.Dziwne,że internista nie powiedział więcej,chyba jpowinien być w stanie orzec,czy to płyny,czy gazy?
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując