Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie umiem podjąć decyzji o rozstaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-09, 20:51   #192
aninudy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 809
Dot.: Nie umiem podjąć decyzji o rozstaniu

Cytat:
Napisane przez ItsPiranhaBay Pokaż wiadomość
Moga,ale jest tez taka psycholog-psychotraumatolog, Magdalena Pala,ktora wyjasnia duzo,ze np mozna sie bac nawet w bezpiecznym zwiazku jak jestes lekowa czy unikajaca i to reakcja na wyrost twojego ciala i na bank i ja i on tak mielismy momentami,skad sie bierze trauma, jak sie reaguje na nia i ze WARTO PRACOWAC NAD ZWIAZKIEM,stylami przywiazania w parze,bo zwiazek lekowo-unikajacy jest mozliwy,ale trzeba pracy. No wiec uznalam,ze skoro jest mozliwe, to bede pracowac.

A tez 'nie zajmowalam przestrzeni',bo przeczytalam,ze jak ktos jest unikajacy,to nawet normalne rzeczy moze odczytac jako atak i on tak mial,ja z moja lekowoscia tez potrafilam zareagowac nieadekwatnie.

Ja go 'wybielam' bo nie chce rozgrzeszac siebie,chce tez wziac odpowiedzialnosc za to co nie poszlo,zeby lepiej wiedziec na przyszlosc. Nie uznaje,ze on byl 'do dupy' i 'traktowal mnie zle'. Uwazam,ze nie poradzilismy sobie z sytuacja.

Zle to traktuje facet co pije,bije ,obraza,poniza,umniejsza uczuciom i nie pozwala ich wyrazac (np 'czego ryczysz', 'za bardzo sie przejmujesz,inni tak nie maja'), jest oziebly od poczatku do konca i nie probuje nic z tym zrobic (moj ex nadal mnie zapraszal do siebie,calowal,przytulal, byl seks - mimo ze on mial watpliwosci,to staral sie je przelamac,poradzic sobie),nie uzywa okreslen 'my' typu daMY rade,zdradza, nie pozwala partnerce sie rozwijac,miec swoich pieniedzy,pasji, wmawia jej ze jest niewystarczajaca,brzydka, powinna schudnac. Jak dla mnie on mnie zle nie traktowal,mysmy sie nie mogli z jakichs powodow dogadac i wygrzebac z tych trudnosci,ktore sie naplataly.
Lekowko unikająca może nie stanieć pod warunkiem, że OBYDWIE strony mogą i chcą pracować. I tylko tak, jak stara się tylko jedna t nic nie zdołasz zrobić. Jakoś umyka Ci. Tyle teorii o związkach znasz, ale je przekręcasz tak, że szok. I często tak, żeby pasowały do Twojej teorii, która się kopiesz. Bez sensu być tak złym dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Zamiast "nie stanieć" miało być "istnieć"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aninudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując