Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Życie z WZW C
Wątek: Życie z WZW C
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 23:06   #24
goldenphoenix
Raczkowanie
 
Avatar goldenphoenix
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Życie z WZW C

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
ale powiedzialam chlopakowi ze nie chce sie z nim kochac bo sie boje ze moge sie zarazic i boje sie co bedzie gdybym zaszla w ciaze? czy slusznie postapilam?
Przed WZW C, przed innymi chorobami i przed ciążą chronią najlepiej prezerwatywy. Oczywiście umiejętnie stosowane. Ja jestem nosicielem wirusa WZW B. Zanim jeszcze się o tym dowiedziałam wielokrotnie współżyłam z moim TŻ - zabezpieczaliśmy się wtedy tabletkami. Mój TŻ jest zdrowy (gdy dowiedziałam się o moim nosicielstwie wysłałam go na badania).

Cytat:
Napisane przez RealGirl89 Pokaż wiadomość
Co do dzieci to również nie ma obaw. Po porodzie dostają jakiś tam zastrzyk i normalnie żyją (mówię tu o swoim wypadku bo byłabym wtedy matką) w wypadku mężczyzny jest tak, że nie przejdzie to na dzieci (przynajmniej tak mi lekarka mówiła).
Reasumując z tą chorobą można życ a twój lęk przed chłopakiem jest niepotrzebny.
Według mojej wiedzy, to z dziećmi to jest tak, że jeśli przy porodzie nie nastąpi kontakt krew matki-krew dziecka, to dziecko będzie zdrowe. Dostaje wtedy również zastrzyk z przeciwciałami i szczepienie na wzw b (jeśli matka ma wzw b).
A facet nie może przenieść choroby inaczej niż krew-krew, bo to jest wirus, a nie choroba genetyczna
goldenphoenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując