Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-08, 12:36   #3089
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
A to się bardzo ładnie przeciwstawia cytatowi z getthelook:
"Z podziałem urody na typy wykreowane przez David’a Kibbe, wiąże się pewna ciekawostka. A właściwe bardzo istotna sprawa. Otóż przynależność do danego typu łączy się z określonymi cechami charakteru, temperamentem, sposobem bycia. W tym przypadku zależność jest o wiele wyraźniejsza i bardziej autentyczna, niż w przypadku podziału na typy kolorystyczne."

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że typ budowy albo kolorystyczny ma cokolwiek wspólnego z temperamentem/charakterem/sposobem bycie
Też w to nie wierzę, natomiast Kibbe ma dużo wspólnego z aktorstwem, więc raczej chodzi o wrażenie czy stereotyp niż prawdziwy charakter.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z ciemnym makijażem może chodzi o to, że ciemne zimy czy ciemne jesienie są generalnie osobami o ciemnych włosach, ciemniejszej karnacji i ciemnych oczach wskutek czego ich naturalna kolorystyka jest ciemna więc i takie klimaty w makijażu podkreślają ich urodę. Mnie to przytłacza, TW fajnie wyglądają w ciemnym dramatycznym makijażu oczu, ale śliwki na ustach niekoniecznie wyglądają u nich fajnie. Na mnie ciemniejsze usta przejdą, ale nie wokół oczu.

Yonce, jednak TR? Ha ha. Ja zaczęłam od FG, przeszłam do SC, ale nadal uważam, że wzory TR (barokowe i koronki) są najlepsze przy twarzy. Podkreślają oczy i twarz jest inna, zawsze się dobrze czułam w koronkach i falbanach czy takich wzorach palais czy jak się je zwie. Figury TR nie mam, ale Charlize Theron czy Kristin Kreuk też ciężko nazwać babkami z talią, są raczej androgenic a Kibbe je tam wrzucił także stanęłam na niczym. SC dużo pasuje, przynajmneij w odniesieniu do FG, bo to soft, ale taka klasyka bez wzorów też trochę bez wyrazu się robie.
Nie, raczej o to, że karnacja ma ten specyficzny efekt "cienia", w związku z czym ciemne cienie jakoś naturalnie wygladają (jak więcej cienia? ) Oczy i włosy nie muszą być takie znowu ciemne, moga być zielone oczy i ciemny blond.

Śliwka też zalezy jaka, bo niektóre kolory to po prostu bardzo ciemne kolory lata i jesieni, a nie zimy.


Charlize Theron i Kristin Kreuk mają bardzo słodkie twarze, ale figury faktycznie raczej za bardzo romantic nie przywodzą na myśl, chociaż może to są te kwestie trudniejze do wychwycenia, bo Kibbe ma działać niezlaeznie od tuszy czy stopnia umięśnienia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora