Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-01, 21:36   #1869
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, a jesteście pewne, że to na pewno zapychanie? Przecież trądzik ma różne przyczyny. Tak jak na przykład moje plecy - nie stosuję tam żadnego kremu, a ciągle mi coś wyskakuje. Może to nie do końca wina kremów? Tzn oczywiście, że niektóre rzeczy w kremach mogą pogorszyć stan cery, ale przy lekkich kremach, teoretycznie nie zapychających, to co Wy widzicie jako zapychanie (bo przecież cos wyskakuje), moze zapychaniem nie jest, tylko po prostu trądzikiem, ktory byłby tak czy siak.
To oczywiście moje luźne dywagacje

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
na Acne nie wolno nic kłaść, podobnie zresztą pod , myjemy buźkę i dajemy samo acne. Acne lubi wchodzić w reakcję z innymi rzeczami typu tonik, krem i możemy sobie rozwalić cerę jeszcze bardziej, w czasie kuracji pielęgnacja powinna być minimalna.
o właśnie, też tak czytałam co więcej, doświadczyłam takiej "interakcji", kiedy przy AD stosowałam olejek rycynowy na rzęsy... pod oczami, na kościach policzkowych wyskakiwaly mi okropne gule po zaprzestaniu stosowania olejku po AD, problem zniknął... teraz boję się cokolwiek na AD położyc

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Patryka się chyba pytała o moją cerę, więc napiszę krótko. Ogólnie już kilka lat mam lekki trądzik. Raz większy raz mniejszy czyli od czasu do czasu pojawi się jakiś pryszcz lub tak góra do czterech. Odkąd się leczę maściami od dermatologa to coraz rzadziej coś wyskakuje. Przebarwienia po pryszczach mam nieduże. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że mam zwyczajnie zapchaną skórę, głownie na czole. I dam głowę, że to przez Iwostin bo wcześniej miałam zatkane pory gdzie niegdzie ale nie tak jak teraz. Czoło ogólnie jest pełne (nie ropnych) krosteczek mniejszych i większych, przez to cera jest nierówna i niezbyt ładna. Oczywiście w miarę da się to ukryć nakładając delikatnie podkład( dzisiaj nawet udało mi się z kreme tonującym Ziaji) i trochę puder. Jednak jak zmyję makijaż to już nie jest tak słodko. Mam ogólnie też taką głupią manierę, ze podchodzę do lustra zapalam mocne światło,naciągam skórę, wyszukują zaskórniki i je cisnę. Większości nie da się wycisnąć, za to potem mam całą twarz czerwoną i zmasakrowaną jakby ktoś mnie kwasem jakimś oblał. Pomimo, że pochodząc do lustra mówię sobie: ok, tylko zobaczę jak się sprawy mają i nic nie dotkę, ale oczywiście mówię swoje robię swoje. Ostatnio się trochę powstrzymałam i już tak się nie cisnę, ale i tak jest trudno. Najbardziej mi zalezy na tym, żeby cera bez makijażu wyglądała wyjściowo, bo niedługo lato a ja nieznosze mieć na sobie maski skłądającej się z warstwy podkładu, korektoru i pudru. Wtedy dopiero czuję, że moja cera się dusi i zapycha. I właśnie nie wiem jaki sobie ten krem kupić nawilżający, jaki żel, kompletnie nie mam pojęcia. Chciałam z Lirene kupić sobie krem nawilżający i jak nic innego mi do głowy nie przyjdzie to chyba to zrobię. A te Baby Dreamy to są te kremy z rossmana dla dzieci tak? ( sorry, że się tak rozpisałam ale wizytę u dermatologa mam dopiero za miesiąc i nie mam z kim pogadać o mojej biednej twarzy)
co konkretnie od dermatologa stosujesz?
poza tym, skoro jesteś pewna, że to krem Cię zapchał, i nie stosujesz go już, powinno z czasem być lepiej
żel polecam najbardziej Babydream z Rossmana - ja stosuję taki w dużej butli, 500ml, do kąpieli. myję się nim cala, myję włosy... jest super
tak, te kremy są dla dzieci. stosowalam taki z nagietkiem, choć nie mam pewności, czy może zapychać, bo to było przy retinoidach. tutaj już niestety musisz sama poeksperymentować z tego, co ogólnie było polecane w wątku
ogólnie poleciłabym dołączyć do pielęgnacji jakiś łagodny kwas, ale że nie wiem, co od dermatologa stosujesz, powstrzymam się


Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Mnie by Babydreamy zapchały

Czy w ogóle istnieje jakiś krem, który mnie nie zapcha??
by zapchały? ale nie wiesz na pewno, bo nie stosowałaś?
pisałam już wcześniej o takim kremiku: Eco Cosmetics - Krem nawilżający. leciutki w praktyce, wchłania się od razu, co prawda super nawilżenia nie daje, ale wydaje mi się, że nie zapycha
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora