Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Poparzenia kwasami - PIERWSZA POMOC
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-07, 19:34   #23
lukasz21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas glikolowy; Proszę o pomoc.

Trochę mnie przeraziłyście... dlatego w okularach przeciwsłonecznych, pomimo deszczowego dnia, dojechałem wczoraj autobusami do szpitala tak jak napisałyście. Wyczekałem się kilka godzin jednak bez skutku. Nie zostałem przez nikogo konkretnego zbadany. Darowałem sobie szpital. Straciłem tylko czas. Pojechałem do lekarza rodzinnego, ale przy rejestracji powiedzieli mi, że jest już za późno i nie ma już szans na przyjęcie. Najbliższy termin to wtorek po świętach... Przekonałem się na własnej skórze jak funkcjonuje nasza służba zdrowia...
Ludzie patrzyli na mnie jak na idiotę, albo jak na kogoś psychicznego, kto trzyma pod kurtką detonator. W drodze powrotnej zahaczyłem o aptekę i dopiero tam zostałem wysłuchany. Wystarczyło że powiedziałem 'kwas glikolowy' i kobieta od razu wiedziała o co chodzi. Pokazałem rany, skrzywiła się na sam widok, powiedziałem mniej więcej jak to wyglądało. Doradziła krem Alantan Plus w kremie. Posmarowałem się nim wczoraj. I tu pojawił się kolejny problem...
Strupy wczoraj przed posmarowaniem tym kremem były już trochę przesuszone, już tak nie bolały. Jeden nadal był trochę mokrawy od sączącej się ropy. Myślałem, że dobrze że tak się dzieje. Czytałem, że nie wolno ich oddzierać, a najlepiej w ogóle nie dotykać, aż same nie odpadną.
Po posmarowaniu tym kremem co jakiś czas musiałem nakładać nową warstwę bo 'ściągał' strupy i pojawiały się pęknięcia w których widać było żywe mięso(!). Pod wieczór warstwa była już tak gruba że postanowiłem ją zmyć, przed ponownym posmarowaniem. Myślałem że zmywam krem a tu się okazało, że razem z wodą popłynęły strupy! Szybko przestałem. Zakryłem szybko rany kremem i poszedłem spać, aby już o tym nie myśleć. Rano obudziłem się znów z 'pęlnięciami'. Po jakimś czasie znów postanowiłem to zmyć żeby nałożyć nową warstwę. Zostały mi gołe rany. Z jednego miejsca zaczęła sączyć się krew. Piekło jakbym znów polał oczy kwasem. Czy to dobre objawy? Czy strupy powinny się tak 'roztopić'? Jestem załamany, nie wiem co robić z tym dalej...
lukasz21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując