Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SŁODZIK----KTÓRY NAJLEPSZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-18, 01:28   #17
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: SŁODZIK----KTÓRY NAJLEPSZY

cheetah napisał(a):
> Nikt mi nie wmowi, ze nawet od 6 lyzeczek cukru, czy miodu dziennie mozna przytyc, to jest dopiero [jak to sama okreslilas] bzdet. Jakbys uzywala kilograma dziennie cukru, to moze tak, ale od paru lyzeczek cukru nikt jeszcze nie przytyl.

Piję około 10 herbat dziennie ( w tym rooboisa i zieloną, ale te też słodzę), cukru wsypuję 2 czubate łyżeczki na kubek. Przed chwilą sprawdziłam ile to jest - łyżeczka płaska ma 5g, czyli 2 czubate powiedzmy 15. Razy dziesięć -> 150 g. 100 g ma 409 kcal (też sprawdziłam), czyli u mnie średnio 600. To chyba jednak przytyję...

Dlatego słodzę słodzikiem (no, chyba że chcę sobie zrobić przyjemność, ale od jednej takiej herbaty dziennie nic mi się rzeczywiście nie stanie). Do tego wsypuję go mniej, bo mniej mi smakuje, często nie wsypuję w ogóle. Jakbym była nastawiona na słodzenie cukrem, piłabym coraz słodszą herbatę. Wiem, bo już odzwyczajałam się od na przykład czterech łyżeczek .

Nie mam jakiejś manii, nie chodzę z własnym słodzikiem do znajomych , po prostu widzę różnicę na wadze. I nie tracę nadziei, że się kiedyś od słodzenia odzwyczaję, czasem jestem już bardzo blisko .
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując