Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-01, 21:03   #29
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Grecja-Ateny

Jedź, jedź, jedź i nawet się nie zastanawiaj ! jeśli wolisz to ja mogę za Ciebie pojechać

Kocham Ateny i zapewniam Cię, że nie będziesz się nudzić. Ja byłam ponad 2 miesiące, pojechałam do brata ale ostatecznie przeszłam Ateny wzdłuż i w szerz sama Było fantastycznie

Do zwiedzania jest mnóstwo. najlepiej zaopatrz się w przewodnik i mapę - plan miasta i w drogę. Absolutnie koniecznie trzeba zobaczyć:

*Akropol

*Muzeum Archeologiczne

*wszystko, co jest pod Akropolem - Plaka, Agora Rzymska, piękne' maleńkie uliczki, pełne sklepików z pamiątkami, kafejek , plac Monastiraki

*Plac Sintagma, zmiana warty pod Parlamentem (co 4 godziny)

*Park Narodowy

*Świątynia Zeusa

*góra Likawitos

*Wzgórze Filopapu

*Pireus

Warto wybrać się do tzw. polskiej dzielnicy z polskim kościołem; niby nic ciekawego ale dziwne uczucie, kiedy wiesz, że jesteś w Atenach a widzisz polskie szyldy i ogłoszenia, sklepiki, restauracje itd

Jeśli już się znudzisz (co jest według mnie niemożliwe) to możesz wsiąść w tram i pojechać na plażę



Jeśli masz ważną legitymację (szkolną lub studencką) wstępy do muzeów, na Akropol i inne masz bezpłatne
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując