Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - alergia czy trądzik?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-04-27, 20:04   #2
gagatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 123
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
alergia czy trądzik?

Jest to problem, który trapi mnie od kilku lat. Mając problemy z cerą udałam się do dermatologa, który stwierdził, że u podłoza zmian skórnych( swędzące lub bolesne wypryski) leży alergia pokarmowa. Faktycznie zauważam pogorszenie satn skór, gdy zjem jajka, cebulę itp.Pytanie: dlaczego zmiany pojawiają sie głównie na twarzy ( na plecach, rekach też, ale zdecydowanie mniejsze). Kiedy zaczyna mnie wysypywać, to są to zazwyczaj małe swędzące plamki, które przekształcają się w bąbelek lub krostkę, czasami bolącą. Ostatnio odwiedziłam kolejnego dermatologa, który wykluczył możliwość alergii i przepisał mi antybiotyk(Tetralysal), który w zasadzie nie przyniosł efektów. Stan wyjściowy=stan początkowy. Co Pani Doktor sądzi na ten temat? Czy miała Pani styczność z takimi "przypadkami"? (dodam, że mam 29 lat.)Cera poza tym jest wrażliwa, płytko unaczyniona, dlatego staram sie ograniczać ilośc kosmetyków i unikać podrażnień. Byłabym niezwykle wdzięczna za odpowiedź.
gagatek jest offline Zgłoś do moderatora