Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sterylkowo-kastracyjny wątek wsparcia ;D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-14, 10:32   #6
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kiedy najlepiej wysterylizować kotkę?

czy kotka będzie wybudzona z narkozy jeszcze w lecznicy czy też odbierzesz ja od razu po zabiegu? lepiej byłoby gdyby wybudzała sie pod kontrolą lekarza. gdy przyjedziecie do domu musisz od razu nałożyć jej specjalne ubranko chroniące ranę przed zabrudzeniem i uniemożliwiajace kotce lizanie szwów - ja swoim kotkom robiłam takie z odciętych nogawek leginsów: wycinałam otworki na łapki i miałam gotowe ubranko. możesz też poprosić w lecznicy o taki specjalny kaftanik (ja musiałam sobie sama poradzić). lepiej założyć je jeszcze nie w pełni świadomej kotce bo gdy odzyska ona trzeżwosć umysłu nie będzie już tak łatwo - ale musisz zrobić to bardzo delikatnie starając sie nie unosić jej w powietrze. kotka powinna dochodzic do siebie w cichym, spokojnym, zacienionym i chłodnym miejscu (gdy jest upał), jeśli będzie jej zimno (podczas narkozy obniża się tep. jej ciała) - zauważysz, że się trzęsie - zrób jej ciełpy termofor. po operacji nie powinna nic jeść bo i tak będzie wymiotowała a to dodatkowo ją zestresuje. powinna mieć stały dostęp do wody. zaopatrz sie też w ręczniki papierowe, bo kotka pod wpływem znieczulenia moze jeszcze nie kontrolować oddawania moczu. dopilnuj by nie wskakiwała na nic - dlatego warto umieścić ją w takim pokoju gdzie nie będzie miała do tego okazji. możesz poprosić lekarza przed zabiegiem, by zszył jej ranę szwem przerywanym - wtedy gdy jej nie dopilnujesz i wskoczy na coś - przy szwie ciągłym cała rana się 'rozejdzie' przy przerywanym zaś być może puści jeden szew ale reszta będzie w porządku i nie trzeba będzie jej ponownie zszywać obciężając tym bardziej jej organizm. następnego dnia mozesz dać jej jeść - karm ją odżywczym jedzeniem, które pozwoli jej szybko odzyskacły. to chyba juz wszystko
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując