Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, czy warto wybrać taki zawód?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-22, 11:44   #7
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, czy warto wybrać taki zawód?

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
Jeśli masz takie wykształcenie to może dodatkowa szkoła nie będzie ci potrzebna, zapytaj w jakimś domu pomocy społecznej
Pewnie wykształcenie miałabym dobre do takiej pracy, ale umiejętności chyba za małe. Wiesz, badanie warunków w DPS do magisterki to może być za mało. Widziałam wykaz przedmiotów na kierunku Opiekuna w DPS i tak są techniki jak z takimi staruszkami postępować, jak ich np umyć żeby się samemu nie przeciążyć itp. Myślę, że ta szkoła będzie mnie w stanie nauczyć właśnie wiele takich róznych technik

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Napisałaś że masz zbyt słabą psychikę do pracyw biurze. Obawiam się że do pracy w DPS-ie będziesz potrzebowała dużo silniejszej psychiki.
Ale życzę Ci żeby Ci się udało
Z tą słabą psychiką w biurze to chodziło mi głównie o to, że w pracy biurowej często jest presja czasu, presja by być najlepszym, bo konkurencja cię wygryzie itp. A w DPS staruszki potrafia dać w kość, to fakt, pewnie nie raz przygadają, wyśmieją, ale przynajmniej nikt nie będzie czychał tylko na mój błąd Wydaje mi się, że w DPS jest potrzebna silna psychika, ale nieco w innej dziedzinie. Poza tym jestem zdania, że dobrym słowem wiele się zdziała, nawet skruszy wiele złych cech staruszka, trzeba być tylko cierpliwym
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując