Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - a ja stracilam ochote na slub...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-26, 21:15   #4
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: a ja stracilam ochote na slub...

Cytat:
Napisane przez wiosna9
Hmmm przypominasz mi jedną osobę w tym co piszesz...
przykro mi że tak sie stało, ale może gdyby miłość i ślub miała dla niego wieksze znaczenie to by jednak sie poświęcił, przecież godzina w kosciele to nie jest juz taki wielki wysiłek, a za Mszę sie nie płaci, tylko to jest ofira dla Boga, nie mozna patrzec na to jak zapłata za slub.
Niestety nie mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią. Ślub kościelny nie powinien stanowić "poświęcenia" ale wynikać ze szczerych chęci ślubowania miłości przed Bogiem. To nie jest tylko godzina w kościele. To zobowiązanie m.in. do wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. A jeśli ktoś nie wierzy w Boga, trudno żeby traktował opłatę za ślub jako ofiarę na rzecz czegoś, co według niego nie istnieje.

Ray, na Twoim miejscu przemyślałabym sprawę jeszcze raz. Myślę, że ważne jest z jakich powodów chcesz wziąć ślub kościelny. Jeśli jesteś osobą wierzącą i duże znaczenie ma dla Ciebie wymiar religijny uroczystości, myślę że powinnaś porozmawiać o tym z TŻ i powiedzieć mu, że naprawdę Ci na tym zależy i że ranią Cię jego słowa. Jeśli natomiast chęć wzięcia ślubu kościelnego wynika jedynie z chęci posiadania białej sukienki i możliwości przeprowadzenia ceremonii w kościele, myślę że warto zastanowić się nad ślubem cywilnym.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując