Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - a ja stracilam ochote na slub...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-27, 07:32   #10
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: a ja stracilam ochote na slub...

Ray
a może dramatyzujesz? Przecież masz jego zapewnienia, przecież mu ufasz (chyba..?)
Mężczyźni raczej rzadko tak bardzo emocjonują się ślubem i całą jego otoczką jak my kobiety. Dla nich całe to zamieszanie to trochę "szopka", którą chcą mieć za sobą. Sam ślub jest dla nich również dużym, wzruszającym wydarzeniem, ale po co o nim tyle gadać, zajmować się niewiele znaczącymi (w ich mniemaniu) szczegółami?

A teksty o księżach - nie Jemu jednemu nie podoba się zachowanie (części) kleru. Ja specjalnie brałam ślub w małym klasztorze poza miastem, bo u nas jest oficjalna stawka "co łaska" - stanowczo zbyt wygórowana plus dodatkowe opłaty za strojenie kościoła, oprawę muzyczną itd., a w klasztorze faktycznie wrzucało się do skarbonki co łaska - to rozumiem - ofiara na Kościół a nie kupczenie sakramentami.

Jeśli jednak czujesz się niepewnie, odpuść temat ślubu na jakiś czas, daj mu sznsę, aby podjął inicjatywę. Bez sensu iść do ślubu z takimi czy innymi wątpliwościami. Może On sam podejmie temat, wie, że to dla Ciebie ważne. Ale - nie spodziewaj się, że będzie taki podekscytowany, jak Ty - faceci już tak mają.

Głowa do góry. Będzie dobrze.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując