Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-20, 10:51   #1843
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez marzena1979 Pokaż wiadomość
Widzisz szanowna "olciu" ja tez mialam porownanie i w moi przypadku pistolet sprawdził się doskonale, nawet jak cos rozrywa zagoiło się swietnie , kolczyk wymieniłam bez problemow wiec akurat ja jestem zadowolona i wciaz pozostaję prz OLECANIU tej metody, a juz na pewno dla kogos kto panicznie boi się tej dlugasnej igły.. A nie przyszlo ci do glowy ze jak kupuje się nowy oistolet zapakowany i nowe zapakowane kolczyki to nie moga byc ohe niesterylne? Wiec akurat porownanie do ingerencji chirurga zardzewialymi narzedziami w cialo jest kompletnie nie na miejscu.. Skoro cos jest nowe, zapakowane i kupione w odpowiednim miejscu jak moze byc zardzewiale niesterylne itd? BZDURY. Miss venflonu byc moze faktycznie sie na tym zna- nie wiem bo nie znam jej osobiście, i szanuje to co ona pisze i co poleca, ale kazdy ma prawo wyrazac swoje opinie i swoje zdanie. Ja jestem z pistoletu zadowolona i zdania ni zmienie.. Nie mam wiedzy medcznej mowisz- owszem nie mam bo jestem wykształcona w innych odległym od tego fachu, ale ty tez chyba jej nie masz, a już na pewno asertywności ci brakuje. Kazdy robi jak uwaza, jak ktos pyta czy polecę to polecam, a ty mozesz pisac sobie co ci się rzewnie podoba?:0 PS- wydaje mi się ze nieco za daleko posuwasz sie z okresleniem "glupie kosmetyczki" . Chya nie korzystasz z zadnych ich usług skoro tak twierdzisz I akurat ja robilam w studio i to renomowanym gdzie mialam mozliwosc wybory igla czy pistolet i powiem ci ze za przekłucie igła mialam zapłacic 80 zł a za pistolet zapłaciłam 130 zł bo jeszcze cena nowego pistoletu bo tak sobie zazyczylam, wiec nie byla to kwestia tanszego wyboru a odwrotnie:0 Z napisaniem ze "głupi ma szczescie" posuwasz się znacznie znacznie za daleko koleżanko , wiec się trochę opanuj. Jak przekłuwałas u jakiegos partacza to mialas probelm, ja ne mialam zadnej ziarniny ani nic takiego, kolczyk mialam ten ktorym mi przebito ok tydzien potem sama go sobie wymienilam i jakos jest ok i nie mam zadnej ziarniny heheheh POLECAM PISTOLET
Dziewczyny pomyslcie logicznie... piercing do latwych zajec nie nalezy, trzeba meic ogromna wiedze i doswiadczenie, nie pomylslalyscie, ze skoro wam cos nie poszlo z igla tzn. ze nie byl to profesjonalista...? bo i tacy sie zdarzaja?

"marzeno" (nie wiem czemu wstawilas cudzyslow, ale prosze bardzo odwdzieczam sie tym samym ) Porownanie do tepych narzedzi chirurgicznych mialo pokazac precyzje przekluwania igly i pistoletu dla mnie wybor jest oczywisty, idac na zabieg wybralabym cos ostrego

wiesz, akurat tez nie ksztalce sie w tym kierunku, ale jesli decyduje sie na zabieg (to jest ZABIEG,ingerencja w tkanke) to staram sie o tym jak najwiecej dowiedziec. Tak wiec jakas wiedze mam, i smiem stwierdzic, ze duzo wieksza niz Ty
Brakuje mi asertywnosci? a czy Ty wiesz co to w ogole znaczy? bo ma sie nijak do naszej rozmowy...


Nie posuwam sie za daleko z tymi stwierdzeniami, bo nie napisalam tez, ze wszystkie kosmetyczki sa glupie ale powiedz mi co to za kosmetyczka, ktora poleca przemywanie RANY spirytusem?
jak ktos lubi to co robi, to sie zna, a wiem z mojego otoczenia, ze jest wiele osob ktore ida na kosmetologie, czesto tylko do dwuletniej szkoly, zeby miec jakis 'zawod' i nie powiesz mi, ze te osoby maja wiedze na rowni z tymi, ktore chca to robic bo to ich 'powolanie' robia licencjaty, magistry itp. lub chociaz caly czas sie doksztalcaja we wlasnym zakresie.
tak wiec kosmetyczka, ktora powinna miec szeroki zakres wiedzy nt. skory, chorob skory etc. nie powinna wykonywac zawodu, skoro poleca przemywanie rany spirytusem... o tym dlaczego tego nie mozna robic poczytaj sobie w internecie albo zastanow sie sama, bo biologie w szkole na pewno mialas.

a co do tego, ze w monster tattoo przekluli Ci tym pistoletem to jestem zdziwiona, no ale zalezy jaki piercer byl tam w danej chwili. wystarczy, ze poczytalabys opinie osob, ktore sie tym zajmuja (jak Miss Venflon) na pewnym forum, to moze by Ci to cos rozjasnilo.. bo te osoby to kochaja i robia to, bo lubia, ucza sie caly czas tego 'fachu'.


Cytat:
Akurat trafiła na dziewczynę ktorej igła przekluwali to mowila ze łzy jej lecialy i stękala...
odwolam sie do tego co juz napisalam - to, ze ktos przekluwa igla, nie znaczy, ze jest profesjonalista, dlatego nalezy dokladie sprawdzic salon i kompetencje piercera.
Cytat:
. Kolczyk wymienil mi facet ktory mi przekłuwał, wlozyl mi ten zakrecony co NIBY do źle zagojonego nosa wchodzi cieżko
nie wchodzi ciezko, jesli wklada profesjonalista, ktory ma doswiadczenie i wlozyl juz takich 10000kolczykow...
jednakze nie jest to rozsadne, bo wyjmowanie i wkladanie nowego kolczyka podraznia kanal przeklucia, wam sie zagoilo, inni moga miec problemy, dlatego trzeba przestrzegac pewnych zasad, ktore te 'problemy' maja wyeliminwoac...
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując