Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-23, 10:57   #1998
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ciekawe I chyba tak jest najłatwiej, wybrać kilka typów a potem je eliminować
Poza tym widać ile w tym subiektywizmu. Ja lubię mocny makijaż oczu, dobrze wyglądam w smokey i w wyciągniętej czarnej kreskę. Zimą raczej nie jestem - źle mi w fuksji, czystej bieli, czerń w ubraniach też nie jest wow. I tak naprawdę zastanawiam się, czy po prostu wydaje mi się, że dobrze mi w takim makijażu - bo np pasuje do mojego kształtu oka, albo po prostu podoba mi się na kimś - czy naprawdę mi w nim dobrze.
Masz rację aczkolwiek wydaje mi się,że 90% kobiet lubi taki makijaż w jakim się dobrze czuje i dobrze wygląda. Pewnie, że są ekstrema, ale mówmy o normalnych kobietach ;-) Ja widzę masę dziewczyn w takich kreskach i jest im świetnie a wcale nie mają zimowego typu urody. Na pewno zależy to od kształtu oka np na migdałowych ale też może od subtelności typu kolorystycznego.. , to pewnie wypadkowa wielu kwestii kształtu oczu, rysów.
Z drugiej strony może jesteś bardziej kontrastowym, ciemnym typem np. ciemną jesienią
http://www.12blueprints.com/how-autu...fy-eye-colour/

Swoją drogą to wręcz ciekawe, że zimom się nie zaleca czarnych eyelinerów (w zasadzie nikomu jako mało naturalny). Dopuszcza się go dla TW, DW, ciemnych jesieni, trochę dla BS. Przy typach "soft" w zasadzie jest w ogóle mało przestrzeni dla eyelinera, ten makijaż jest b subtelny.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mayuyu Pokaż wiadomość
Ja również poproszę o pomoc

1. opalam się dosyć szybko na brąz, lekko wpadający w oliwkę
2. oczy prawie czarne (okluliści zawsze muszą dobrze poświecić, żeby zobaczyć spojówki :P)
3. piegów brak
4. cera - oliwkowa i dosyć jasna od kiedy używam filtrów
5. włosy - chłodny, ciemny brąz
6. kolor ust intensywny, coś pomiędzy różem i czerwonym
7. źle się czuję w kolorach neonowych, nienaturalnych, oraz we wszelkich odcieniach pomarńczowego, brązowego, dobrze natomiast w pastelach, czerniach, szarościach, soczystej zieleni i niebieskim Yvesa Kleina
8. odpowiedź powyżej lubię zarówno czerń-biel, jak i szary, ale odrobinę lepiej czuję się w szarym
9. dobrze się czuję w lekko przełamanych szarościach, ale nie w tzw. "zgniłych" kolorach. Jeżeli kolory są przygaszone, to wolę, żeby były jasne - inaczej wyglądam ponuro.
10. W ubraniach o ciepłej tonacji zadaje mi się, że wyglądam gorzej, wyjątkiem bywa czerwień. Z drugiej strony, (pomimo, że nie przepadam za złotem) ze złotą biżuterią chyba wyglądam lepiej niż ze srebrną (mniej oliwkowo-szarawo).
11. O ile nie jest to kontrast biel-czerń, to zdecydowanie lepiej w łagodniejszych zestawieniach. Na twarzy wszelkie kontrasty też mi nie służą (ale to może też dlatego, że preferuję "dziewczęcy" wygląd).


poproszę o diagnozę
Czysta biel i czerń czy szarawa biel/sprana czerń? Z tego co piszesz wychodzi raczej zima albo lato jednakże z naciskiem na którąś z zim = true winter/bright winter. Pooglądaj palety www.barwyurody.blogspot.com
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-01-23 o 10:54
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora