Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowe usuwanie gruczołów potowych
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 09:50   #8
gds
Przyczajenie
 
Avatar gds
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łdz
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowe usuwanie gruczołów potowych

To ja dla zainteresowanych mogę opowiedzieć o zabiegu, który przeszłam wczoraj.
Krótkim wstępem z nadpodtliwością męczę się od ok. 10 lat (od 18 roku życia). W tym czasie wśród rówieśników problem ulegał wyciszeniu, natomiast u mnie się nasilał. Na tamten czas jedynym rozwiązaniem był antidral lub etiaxil o różnych mocach, który pomagał na 2-3 dni, na kilka tygodni, później problem wracał. Na I roku studiów zdecydowałam się na 1 botoks. Koszt wówczas 1800zł, efekt utrzymał się prawie 8 mcy, byłam zachwycona, w ogóle się nie pociłam. Kolejny botoks działał już tylko 5-6 mcy , a ostatni około 4m-cy . Więc naprawdę krótko, zważając iż zabiegu nie można powtórzyć wcześniej niż po 6 mcach. Koszt rocznie ok. 3500zł.
Warto też nadmienić iż potliwość i nadpotliwość to dwa odrębne tematy. Nadpotliwość wiążę z faktem iż pocenie występuję przez cały rok, bez względu na to czy na dworzu jest mróz czy upał. Pocenie się jest uciążliwe, wymaga zmiany odzieży kilka razy dziennie i powoduje plamy po żebra lub pępek. Wówczas wymaga interwencji gdyż powoduje ogromny psychiczny dyskomfort (ubrania, praca, życie towarzyskie).
W tym roku na wiosnę byłam również bliska zdecydowaniu się na botoks ale znalazłam artykuły dotyczące laserowego usuwania grucz.potow., potem jeden wpis wizazanki, której bardzo dziękuję za prywatne informacje i zdecydowałam się.
Oczywiście dziś nie opiszę efektu, ale mogę opisać sam zabieg i "dzień po". Zabieg wykonałam w klinice ars estetica- filia warszawa, przez Pana Dr. Rybaka Wojeciecha. Przeprowadził profesjonalny wywiad informując mnie o "cieniach i blaskach". Słusznie podkreślił iż botoks działa od razu i właściwie prócz delikatnej opuchlizny w miejscu nakłuć nie ma żadnych innych neg.konsekwencji.
Do zabiegu laserowego oprócz konsultacji, trzeba mieć oczywiście ogolone pachy, potem jesteśmy poddani miejscowemu znieczuleniu i lekarz bardzo cieniutkim laserem w kilku miejscach wchodzi pod skórę traktując gruczoły b. wysoką temperaturą.
Po zabiegu na pachach powstaję obrzęk, w jednym miejscu mam nierozległe (ok.1cm) oparzenie, o którego możliwym wystąpieniu również byłam informowana przed zabiegiem. Oczywiście siniaki. Pachy bolą (6/10), ale można przyjmować ibuprofen, oraz należy ewentualnie poparzone miejsca traktować bepantonelem, a nast. wit. A. Oprócz tego uszkodzone są nerwy (także jesteśmy o tym informowani) i zmniejsza się "czucie" skóry pod pachami. Dla osób które cierpią na nadpotliwość latami te dolegliwości są jednak znikome, w porównaniu do szansy jaką daje zabieg.
Ocenia się iż poprawa wynosi od 50% w górę. dla 80% pacjentów jest to ponad 70%. Ciężko mówić o TRWAŁYM tj na zawsze usunięciu gruczołów gdyż zabieg wykonywany jest na świecie od 3 lat. Ale należy mieć nadzieję. Ponieważ na botoks część pacjentów wytwarza przeciwciała, i działa coraz krócej.
Jest ryzyko że nadpotliwość wróci, asymetrycznie- jedna pacha przestanie się pocić ponad normę- przecież w ogóle pocić się trochę musimy- a druga np. wróci do stanu z przed zabiegu. wówczas zabieg można za ok 3mce powtórzyć. cena zabiegu 3900zł , cena powtórzenia 50% tej kwoty.
Obiecuję zdać relację za jakiś czas i opisać efekty zabiegu.
pozdrawiam!
gds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując