Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-02-15, 20:25   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Exclamation

Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy


Proszę o pomoc! Mam wybitnie tłustą cerę - i co ciekawe - bardzo wrażliwą. Do tego problem z pękającymi naczynkami. Szukam dobrych kremów pielegnacyjnych (na dzień i na noc) odpowiednich do mojego typu cery. Dodatkowo krem na dzień powinień zawierać dosyć wysoki fitr UVA (w pracy mam światło jarzeniowe). Bardzo ważne jest, aby kremy nie zawierały vit. A, gdyż właśnie staramy się zajść w ciążę.
Próbowałam już kremy Dermiki i Eris.
Dermika, seria winogronowa, krem matujący i żel - moja cera jest zbyt tłusta, makijaż jest nietrwały i poza tym prawdopodobnie filtr UV jest zbyt niski.
Eris, Pharmaceris N, krem z vit.K 1% - klęska, makijaż spływa, no i sprawa z filtrem jak wyżej.
Avene - zielony krem, nie pamiętam nazwy - wg info na stronie internetowej jest kosmetykiem leczniczym oraz zawiera vit.A i nie zaleca się nie stosować go w ciąży.
Lierac - Apaisance couperose - wg specjalistki promującej tą markę ma niski filtr UVA i wcale nie musi sprawdzić się na tłustej skórze.
Jeszcze raz proszę o pomoc - jest to dla mnie duży problem.
I jeszcze jedno: jak to jest z vit.A w kosmetykach w czasie ciąży. Czy wszystkie jej formy są szkodliwe i czy na okres ciąży należy bezwzględnie odstawić kosmetyki z vit.A? Czy jaszcze jakieś inne składniki kosmetyków są wówczas szkodliwe?
Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując