Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Portugalia-jest tam ktos?:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-03, 12:40   #161
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Portugalia-jest tam ktos?:)

Cytat:
Napisane przez iviko Pokaż wiadomość
12 stopni to do przeżycia, przyzwyczajona może jestem, w pl jak i w fr bywało różnie a jak nie to w kurtce bedę spacć
Zdziwiło mnie własnie że grzejników nie ma, a okna nawet jak są zamknięte to za szczelne nie są. Jak się przygotowujesz do zimy?
Ja z lubym przyleciałam z Francji, ale to... długa historia, on nie jest Portugalczykiem, ale rezydentem, musi załatwić tu kilka spraw jak irs no i dowod mu się kończy, rozgląda się za pracą no ale wiadomo, jak nic nie znajdzie to pewnie znowu nas gdzies wywieje
To, ze nie ma tu grzejników w mieszkaniach, to ja do tej pory pojąc nie mogę (a jestem tu juz 2 lata). Mieszkania są strasznie zimne, bo okaflowane zazwyczaj, co jest dobre latem, no ale zima człowiek marznie do kości i dla nich to normalka jakaś.
My mamy klimę w mieszkaniu, wiec sobie ja dogrzewamy, bo inaczej nie da się wytrzymać. No i cieple papcie (bo od podłogi ciągnie), grubasnie skarpety, bluzy polarowe... jak na biegunie
A najgorsze jest to, ze w szkołach tez nie ma ogrzewania. Wyobrażasz sobie lekcje w kurtkach i rękawiczkach?
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując