Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę itp...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-03, 07:47   #26
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
widzisz, SM, europeistyka itp owszem przygotowują do konkretnej pracy, przede wszystkim we wszelkiego rodzaju instytucjach międzynarodowych. To są studia interdyscyplinarne, student ma moim zdaniem solidne przygotowanie do takiej pracy, bo przerobił w trakcie programu zarówno informacje o strukturach państwowych, ale też i prawie czy administracji. Problem moim zdaniem tkwi właśnie w takim podejściu no i w tym że niestety o taką posadę bardzo ciężko, bo często miejsce zajmują ci ktorzy mają znajomości, niekoniecznie z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Cóż, takie właśnie jest nasze państwo
Tak, dlatego napisałam, że program studiów z pewnością może być ciekawy. Ale niestety, jeżeli ktoś idzie na takie studia i myśli, że zasiądzie za kilka/kilkanaście lat w strukturach np. Rady Europy, choć nie ma wcale znajomości, to ma na oczach baaaardzo mocno różowe okulary. Podobnie jak po bezpieczeństwie narodowym praca w sztabach zarządzania kryzysowego. W takich miejscach posadki są dawno zaklepane. Pewnie, jednemu absolwentowi na 200 się uda pracować w zawodzie, dlatego jak ktoś ma taką pasję to zawsze warto próbować.
Jednak wciąż podtrzymuję, że (moim zdaniem) takie kierunki to fikcja, mamienie studentów tym, jakie to wspaniałe rzeczy później będą mogli robić i za jakie pieniądze. Pedagogika jak dla mnie na tym polu wygrywa, bo pomimo wielkiej konkurencji praca jest o wiele bardziej realna (bez porównania, praca w nauczaniu początkowym w szkole, a praca w strukturach ue).

Poza tym stosunki, europeistyka to taki misz masz wszystkiego i niczego jak dla mnie. Troche prawa, liźniecie ekonomii, historii, polityki. Znam pare osob bardzo rozczarowanych tym kierunkiem, bo opisy sugerowały 'elitarny' kierunek, a życie okazalo sie zupelnie inne. Ale tak jak pisałam, ktoś, kto naprawdę lubi te studia i jest w pełni zadowolony z wyboru nie przejmuje się docinkami innych studentów .
__________________

Edytowane przez Red Lipstick
Czas edycji: 2011-10-03 o 07:52
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując