Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-14, 23:11   #2584
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Efekt: bardzo dobrze zemulgowany krem, a właściwie maść. Biorąc pod uwagę, że lanolina i alkohol cetylowy są emulgatorami W/O, taką też emulsję chyba otrzymałam...? Przyznaję, że na pierwszy ogień wzięłam coś niezbyt ryzykownego, bo już sama lanolina powinna wystarczyć, by to zemulgować... Następnym razem (oby jutro) będę próbowała zrobić coś bez lanoliny.

Cytat:
Napisane przez banana spli
tAha! Mam jeszcze jeden problem, który nie daje mi spać po nocach. Skąd mam wiedzieć, czy zawartość procentowa danego składnika (emulgatora, dajmy na to) odnosi się do objętości emulsji, czy do masy? W podanej powyżej formule % odnosi się do objętości, ale przecież gdybym wzięła pod uwagę gęstość danego składnika, proporcje będą inne... Zupełnie głupieję w tej - nomen omen - materii.
Zawsze do masy, to szczególnie ważne w przypadku gdny gestość składnika wyraźnie odbiega od 1g/cm3
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując