Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kto mi wytłumaczy co to jest saldo? bankowca mi trza
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-03, 22:03   #11
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: kto mi wytłumaczy co to jest saldo? bankowca mi trza

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Pojęcia salda oraz dostępnych środków są tak naprawdę dość podobne Ogólnie chodzi o to, ile tak naprawdę posiadasz pieniędzy na swoim koncie. W różnych bankach mogą różnie to interpretować, jednak ogólnie sprawa polega na tym, że saldo oznacza kwotę, jaka pozostała na Twoim koncie po przeprowadzeniu konkretnych operacji. Tłumacząc na język polski, można powiedzieć, że saldo mówi Ci o tym, ile Ci zostało po wypłacaniu pieniędzy, płaceniu kartą itp. oraz po otrzymaniu wpływów na Twoje konto Nie wszystkie jednak operacje księgowane są od razu.

Myślę, że w Twoim przypadku sytuacja może wyglądać następująco:
Przez jakiś czas miałaś na koncie 700 zł. Wypłaciłaś (albo przelałaś na inne konto, zapłaciłaś kartą itd. ) 400 zł. System bankowy odnotował tę wypłatę, dlatego teraz do dyspozycji masz 300 zł. Jednak zaksięgowanie operacji może trochę potrwać, dlatego saldo wynosi 700 zł.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę
Przejrzałam swoje notatki z całego roku z rachunkowości i te księgowania itp.
I to jest tak jak napisała vretka! Saldo 700zł to jest kwota którą miałaś ostatnio. Coś kupiłaś i zostało ci 300zł A teraz przyznaj się co kupiłaś za 4 stówki?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując