Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-05, 12:58   #5
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Ja miałam gastroskopię dwa razy. Za pierwszym razem znieczulenie miejscowe a za drugim ogólne.

Przy miejscowym, tak jak już dziewczyny pisały, masz po prostu gardło spryskane takim sprayem. Fakt, rurkę przełykasz sama, do najprzyjemniejszych to na pewno nie należy, ale jeżeli słuchasz lekarza, i robisz dokładnie to, co on Ci mówi (w odpowiednim momencie przełykasz itp.) to możesz zminimalizować odruch wymiotny i sprawić, że pójdzie szybciej i łatwiej.
Niestety, mimo znieczulenia, ze dwa dni bolało mnie jeszcze gardło.

Znieczulenie ogólne z kolei jak dla mnie było super. Zasypiasz, budzisz się, i po wszystkim. Ja akurat jak tylko doszłam do siebie mogłam wyjść ze szpitala (oczywiście nie sama), i przyznam, że czułam się po nim super- nic mnie nie bolało w przeciwieństwie do tego ze znieczuleniem miejscowym.

Także ja zdecydowanie polecam to ze znieczuleniem ogólnym, robienie 'na żywca' to był jednak dla mnie mega stres i maxymalnie nieprzyjemne przeżycie+ to, że wszystko mnie po nim bolało w przeciwieństwie do tego w ogólnym- ale to już pewnie kwestia wykonującego zabieg lekarza i jego delikatności (w znieczuleniu ogólnym robiła mi kobieta do której od tamtego czasu regularnie chodzę na konsultacje )
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując