Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sprawdzone przepisy obiadowe :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 11:27   #12
milcia07
Przyczajenie
 
Avatar milcia07
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Baden- Baden, Niemcy
Wiadomości: 6
Dot.: Nasze sprawdzone przepisy obiadowe :)

Witam!
Na tym forum jestem pierwszy raz. Mam nadzieję, że będę bywała częściej Na dobry początek wrzucę sprawdzony przepis od siebie.

ZRAZY WOŁOWE
- mięso wołowe 600 g
- boczek w plastrach lub szynka jeśli akurat nie macie boczku
- ogórek ( najlepiej kiszony, ale z konserwowym też wyjdzie)
- cebula

Mięso rozbić na cienkie płaty, z jednej strony posmarować musztardą, przyprawić solą, pieprzem i majerankiem. Cebulę pokroić w "łódki", boczek i ogórki w paski. Ułożyć wszystko na środku naszego zraza i zwinąć mięso w roladki. Można spiąć je wykałaczkami, aby mieć pewność, że nie rozpadną się podczas przygotowywania. Tak przygotowane mięso obtoczyć w mące, obsmażyć do zrumienienia.
W międzyczasie, w garnku zagotować 500ml wody, wrzucić ziele angielskie, pieprz czarny ziarnisty, liść laurowy i kostkę (najlepiej wołową). Kiedy bulion nam się zagotuje, wrzucamy do niego zrumienione zrazy. Całość dusimy pod przykryciem przez około godzinę. Kiedy mięso będzie już miękkie doprawiamy sos pieprzem i ewentualnie solą.
W kubeczku rozrabiamy mąkę z zimną wodą, aby nie porobiły nam się "kluchy", wlewamy do sosu. Kiedy całość się zagotuje, wyłączamy ogień i zajadamy się
Ja podaję je zazwyczaj z ziemniakami i marchewką z groszkiem, ale mam ochotę spróbować z kluseczkami śląskimi.
Mam nadzieję, że przepis się spodoba, a potrawa zasmakuje
Pozdrawiam!
milcia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując