Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-30, 03:41   #25
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Good boy Pokaż wiadomość
Witam!

Trochę odświeżę wątek. Mam na imię Paweł, mam 23 lata i od jakiś 3-4 lat jestem "szczęśliwym" posiadaczem trądziku różowatego. Stosowałem już różne maści, m.in.: Metranidazol, Skinoren, Protopic. Z nich wszystkich najlepiej działał ten ostatni, jednak on nie leczy a jedynie zmniejsza rumień. Ostatnio byłem u pani dermatolog i przepisała mi żel Finacea. Chciałem zapytać jak Wasze postępy w stosowaniu tego specyfiku? Ja stosuję go dopiero od 3 dni (tylko na noc) i wydaje mi się, że skóra jest bardziej zaczerwieniona (chociaż w niektórych miejscach jest jakby minimalnie jaśniejsza). Dodatkowo twarz myję używając żelu firmy Pharmaceris dla trądziku różowatego, a 15 minut po nałożeniu żelu Finacea smaruję twarz kremem nawilżającym Cetaphil (tak radził mi dermatolog, gdyby Finacea wysuszyła skórę). Czy Wy też miałyście podobne odczucia w pierwszych dniach używania żelu Finecea?

Pozdrawiam!
Wydaje mi się, ale mogę się mylić bo już jakoś ok. roku nie używam, ale skinoren to chyba odpowiednik finacei. Wydaje mi się, że w aptece szukałam odpowiednika i farmaceuta podsunął mi właśnie skinoren..
Po nałożeniu finacei nie nakładałam już kremu nawilżającego, dopiero po umyciu twarzy, po dłuższym czasie nawilżałam. Fakt, że wysuszała nieco, ale złuszczanie akurat dla mnie było korzystne (przebarwienia).
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując