Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak być silniejszą? Jak się zmienić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-17, 18:06   #3
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Jak być silniejszą? Jak się zmienić?

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to głównie chciałam się wyżalić. Bo świat jest niesprawiedliwy. Dlaczego ja jestem taka słaba, nadwrażliwa, nie umiem sobie poradzić z najmniejszymi problemami, wszystkiego się boję, wszystko mnie przytłacza? Dlaczego jestem za słaba na ten świat?

Czy istnieją jakieś metody pracy nad sobą, pozwalające się wzmocnić, przestać się tak potwornie wszystkim zamartwiać i przejmować, przezwyciężyć nieśmiałość? Chciałabym być przebojowa, odważna, pewna siebie... Da się jakoś przytępić emocje i nauczyć się podchodzić do życia z dystansem? Jest to w ogóle możliwe?
Ha, żeby była na to łatwa odpowiedź... Najczęściej trzeba dostać od życia po dupie (tudzież od ludzi), to wtedy - po okresie buntu ("ja wam, k.., pokażę..") przychodzi taki dystans. Ale generalnie - co złego jest w byciu wrażliwym? Dziękuję za świat, w którym wszyscy by byli przebojowi i odważni..
Nie wiem, ale wydaje mi się, że osoby z takim nastawieniem jak twoje są - paradoksalnie - w większości sytuacji skupieni na sobie: co o mnie pomyślą?, czy mnie właściwie odbiorą?, może powinnam zrobić to inaczej..?, etc. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiesz. Trzeba skupiać się - co najwyżej - na swoim interesie, a nie na opinii innych o nas (której i tak nie poznamy, ale wkręcimy sobie różne)
Pracować nad sobą trzeba, ale co dokładnie robić, to zależy od tego, gdzie człowieka boli.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując