Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-07, 17:08   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Cytat:
Napisane przez Anna_Mo Pokaż wiadomość
Cześć

Od okresu dojrzewania moje włosy stały się sztywne i puszące się... Ostatnio czytam trochę na ten temat w Internecie i wszystko wskazuje na wysoką porowatość. Ale już w zasadzie nie wiem, czy jest to "choroba" włosów, czy może takie już są i wszelkie ewentualne zabiegi wygładzające nie pomogą.

Ponieważ postanowiłam w końcu o włosy zadbać, a jestem osobą niecierpliwą zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem mogłoby być w moim przypadku prostowanie keratynowe lub laminowanie. Nie tyle chciałabym je wyprostować, co przede wszystkim wygładzić - najlepiej szybko i na dłuższy czas

Dwa miesiące temu byłam u fryzjerki, która zaproponowała mi "odżywienie keratynowe" w pięciu zabiegach co tydzień. Ale niestety efekt był mierny, bo włosy były trochę bardziej miękkie niż zwykle, ale tylko do momentu, w którym umyłam włosy po zabiegu. Także pieniądze wydałam na marne :/ Po takim doświadczeniu jestem skłonna zafundować sobie jakiś "pewny", mocniejszy zabieg, po którym rzeczywiście coś mogłoby się zmienić - dlatego kieruję do Was pytanie, czy keratynowe prostowanie albo laminowanie to dobry pomysł.
W moim przypadku była to "choroba", a raczej patologia, bo tylko część włosów miałam sztywną i puszącą się. Taka uroda, przez dwa lata żadną metodą nie udało mi się tego choć trochę wyeliminować i dopiero encanto (samodzielnie robione w domu) dało efekty (w albumie mam fotki). Na pewno nie jest to metoda dla każdego i efekty mogą być różne, ale na wątku o keratynowym prostowaniu większość jest zadowolona.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując