Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - FARBOWANIE farbą khadi- koszmar:(:(:(
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 12:47   #54
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: FARBOWANIE farbą khadi- koszmar:(:(:(

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Do indygo dodaje się trochę soli, wtedy lepiej wydziela się barwnik. Ale żeby całą łyżeczkę?

Jeśli jest problem z sianowatymi włosami po hennie, trzeba ją mieszać po prostu z jajkiem, albo z jogurtem naturalnym. Szczególnie po jogurcie włosy są nawilżone.

W zasadzie indygo w celu uzyskania ciemnego brązu/czarnego koloru powinno się nakładać dwufazowo- najpierw henna, następnego dnia, indygo. Albo pierwszego dnia mieszanka henna+indygo i następnego, samo indygo.
Bez henny samo indygo nie będzie się trzymać włosów.

Henna dobrze się czuje w środowisku kwaśnym, a indygo- zasadowym.
Hennę zakwasza się także w celu zniszczenia ścian komórkowych i uwolnienia większej ilości barwnika. Hennę dobrze jest odstawić w spokoju na kilka godzin, aż uwolni się barwnik- natomiast indygo trzeba nakładać natychmiast.

Jak widać oba te barwniki mają inne właściwości i inaczej lubią być traktowane.
Najlepsze efekty daje więc farbowanie dwufazowe.

Lepiej jest kupić oddzielnie hennę, indygo, kasję, amlę i robić własne mieszanki niż korzystać z gotowych. Khadi też wypuszcza samą hennę, indygo i kasję.

Końcowa uwaga- środki roślinne mają określony czas 'życia'. Przechowywane długo i w niewłaściwych warunkach tracą swoje właściwości. Tak więc pierwszym pytaniem do sprzedawcy powinno być- jaka jest data produkcji? A kolejnym- jak produkt był przechowywany?

pozdrawiam i życzę jak najlepszych efektów farbowania
A co w przypadku henny Khadi ale czarnej? Tzn. nie czyste indygo. Też farbowanie dwuetapowe? Ja zawsze robiłam jeden etap i jest ok ale ciekawi mnie opinia specjalistek. Tylko, że kupowanie 3 opakowań - 2 czarne i 1 rude to majątek.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując